13 İlçeye Bebek-Çocuk Kütüphaneleri Yapılıyor

HomeGündem

13 İlçeye Bebek-Çocuk Kütüphaneleri Yapılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, okuma kültürüne katkı sunmak ve çocukların düzgün bir okuyucu olmalarını sağlamak maksadıyla Türkiye’de bir birinci olan ‘Bebek-Çocuk Kütüphaneleri’ Projesini hayata geçiriyor.

Öğrenciler yazarla birlikte “Babamın Mahallesi”nde yolculuğa çıktı
Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun çocuk müzikali izleyiciyle buluştu
DEHB’li çocuklar okulda beklenin altında performans gösterebilir

Van Büyükşehir Belediyesi, okuma kültürüne katkı sunmak ve çocukların yeterli bir okuyucu olmalarını sağlamak gayesiyle Türkiye’de bir birinci olan ‘Bebek-Çocuk Kütüphaneleri’ Projesini hayata geçiriyor.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Ozan Balcı öncülüğünde hayata geçirilen bebek ve çocuk kütüphaneleri süratle tamamlanıyor. 13 ilçede yapılacak olan kütüphaneler, çocukların hem kitap okuma aktiflikleri yapabilecekleri hem de eğlenceli vakit geçirebilecekleri alanlar olarak tasarlandı. 2 katlı ve 500 metrekarelik kapalı alana sahip olan kütüphanelerle çocuklara küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor. Proje kapsamında Tuşba ilçesi Abdurrahman Gazi Mahallesi’nde yapılan anne çocuk kütüphanesinde ise sona gelindi. Kütüphane binası etraf düzenlemesinin akabinde hizmete açılacak.

Ayrıca başka ilçelerde de yapılan kütüphaneler süratle tamamlanarak, çocukların istifadesine sunulacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: