Anadolu Efes’in Anadolu Vakfı ile Klasikleşen “Bir Kitap da Sen Getir” Projesinde Depremzedeler İçin Binlerce Kitap Toplandı

HomeSpor

Anadolu Efes’in Anadolu Vakfı ile Klasikleşen “Bir Kitap da Sen Getir” Projesinde Depremzedeler İçin Binlerce Kitap Toplandı

Anadolu Efes Spor Kulübü’nün Anadolu Vakfı’nın dayanağıyla birinci kere 2014 yılında hayata geçirdiği ve bugüne dek on binlerce çocuğun eğitim hayatına dayanak olunan “Bir Kitap da Sen Getir” projesi, 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü Sinan Fazilet Spor Salonu’nda oynanan Türk Telekom maçıyla tamamlandı.

“Anadolu Vakfı, Mentorluk Programı ile Gençleri İş Dünyasına Hazırlıyor”
Yeşilay Liseler Arası Münazara Turnuvası’nın İç Anadolu ve Ege Finalleri Tamamlandı
Son dakika… AFAD’dan Ankara için yeniden ‘sel’ alarmı!

Anadolu Efes Spor Kulübü’nün Anadolu Vakfı’nın takviyesiyle birinci kere 2014 yılında hayata geçirdiği ve bugüne dek on binlerce çocuğun eğitim hayatına dayanak olunan “Bir Kitap da Sen Getir” projesi, 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü Sinan Fazilet Spor Salonu’nda oynanan Türk Telekom maçıyla tamamlandı.

Bu yıl yedincisi düzenlenen proje kapsamında, Turkish Airlines EuroLeague’in 34. haftasında oynanan Monaco maçında başlayan ve Türk Telekom maçında tamamlanan projede, seyircilerin Sinan Fazilet Spor Salonu’na getirdiği karalanmamış, boyanmamış ve uygun durumda olan binlerce birinci ve ortaokul düzeyindeki kitap, denetim sürecinin akabinde Anadolu Vakfı ile birlikte sarsıntıdan etkilenen vilayetlere gönderilecek.

İki kadro da kampanyaya takviye oldu

Maç öncesinde bir ortaya gelen iki grup oyuncuları ve teknik heyeti, kampanyaya dayanak olmak için birbirlerine kitap armağan etti. Anadolu Efes, Türk Telekom forması giyen Türk oyunculara Nutuk ve yabancı oyunculara ise Andrew Mango – Atatürk kitabını ikram etti. Türk Telekom da buna karşılık olarak 200 adet çocuk kitabı ve temel yapıtları kampanya için bağışladı.

Deprem bölgesindeki öğrencilere dayanak olunacak

Şubat ayında Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve etraf vilayetleri de tesiri altına alan sarsıntı felaketi sonrası yaraları sarmak için harekete geçen Anadolu Efes, klasikleşen “Bir Kitap da Sen Getir” projesinden toplanan binlerce kitabı, zelzeleden etkilenen öğrencilere dayanak olmak için afet bölgesine gönderecek. Eğitim gönüllüsü basketbolseverlerin bu manalı maç için projeye bağışladığı karalanmamış, boyanmamış ve düzgün durumda olan birinci ve ortaokul düzeyindeki kitaplar, tasnif sürecinden geçirildikten sonra, binlerce çocuğun eğitim hayatına dayanak olmak ismine afet bölgesine gönderilecek.

Kitap getiren taraftarlar maçı fiyatsız takip etti

EuroLeague’de oynanan Monaco maçına yanlarında getirdikleri kitaplarla projeye dayanak veren taraftarlar, birebir vakitte Türkiye Sigorta Harika Ligi’nde oynanan Türk Telekom maçında geçerli fiyatsız bilet alma hakkından yararlandı.

“Bir Kitap da Sen Getir” projesi sayesinde gerçekleştirildiği günden bugüne kadar on binlerce kitap toplayan Anadolu Efes, önümüzdeki dönemlerde da muhtaçlık sahibi öğrencilerin eğitim ömürlerine katkı sağlamaya devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: