Antalya Büyükşehir’den ‘Annemle Okuyorum’ aktifliği

HomeEğitim

Antalya Büyükşehir’den ‘Annemle Okuyorum’ aktifliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi Anneler Günü’ne özel olarak anne ve çocukları kitap okuma etkinliğinde buluşturdu.

Anneler Günü’nde Özel İkram Arayanlara En Hoş Alternatifler Canon’da
Annelerden geleneksel buluşma
Anneler Günü, annelerin emeklerinin takdir edilip hatırlanması için bir vesile

Antalya Büyükşehir Belediyesi Anneler Günü’ne özel olarak anne ve çocukları kitap okuma etkinliğinde buluşturdu. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Başkanlığı Anneler Günü münasebetiyle manalı bir aktiflik düzenledi. Doğan Hızlan Kütüphanesi’ndeki renkli aktiflikte anne ve çocukları birlikte kitap okuyup boyama aktivitesi gerçekleştirdi. 

ANNE ÇOCUK KİTAP OKUDU 

Çocuklarıyla kaliteli vakit geçirmeyi ve onlara kitap sevgisi aşılamayı önemseyen anneler ve çocuklar Doğan Hızlan Kütüphanesi’nde buluştu. Renkli aktiflikte çocuklar sevdikleri bir kitabı anneleriyle birlikte okumanın keyfini yaşadı. Ayrıyeten çocuklar, annelerine armağan etmek üzere tekrar anneleri ile birlikte cam boyaması yaparak istedikleri bir resmi çizdiler. Çalışan annelerin anaokullarında okuyan çocukları ise öğretmenleri eşliğinde kümeler halinde kütüphaneye gelerek aktifliğe katıldı. 

ANNELERE ÇİÇEK VE SERTİFİKA 

Etkinliğin sonunda ise çocuklarının kütüphaneye gelmesini destekleyerek erken yaşta kitap sevgisi aşılayan annelere “En Yeterli Anne Sertifikası”; çocuklara ise annelerine sunmaları için Antalya Büyükşehir Belediyesi seralarında yetiştirilen petunya çiçekleri verildi. Aktifliğe oğlu Mehmet Can ile katılan Çiğdem Acet, “Bu kadar keyifli bir aktiflik geçireceğimi kestirim etmiyordum. Kütüphanede bizi çok hoş ağırladılar, ilgilendiler. Oğlumla birlikte kitap okuduk, fotoğraf yaptık armağanlar aldık. Çok hoş bir Anneler Günü ikramı oldu. Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: