Antalya Büyükşehir’den özel bireylere özel seyahat

HomeGündem

Antalya Büyükşehir’den özel bireylere özel seyahat

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında özel bireylere unutulmaz bir gün yaşattı.

Bağcılar’da engelliler sandığa araçlarla götürüldü
Keçiören’deki Özel Bireyler İçin Asker Kınası
Buca’nın engelsiz istasyonundan 10 bin 300 kişiye hizmet

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında özel bireylere unutulmaz bir gün yaşattı. Antalya Doğal Hayat Parkı’nda düzenlenen seyahat aktifliğiyle özel bireyler keyifli bir gün geçirdi.

Yaklaşık 140 farklı cinste 1600 hayvana mesken sahipliği yapmasıyla ünlü olan Antalya Doğal Hayat Parkı, engelli bireyleri ağırladı. Tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının öbür beşerlerle eşit ölçüde sağlanması ve farkındalık yaratılması gayesiyle kutlanan 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle özel bireylere  yönelik aktiflik düzenlendi. Parkta yapılan etkinlikler sayesinde özel bireyler doğal hayatın bir modülü oldu.

EŞSİZ BİR DENEYİM 

Gezi sırasında engelli bireyler, parktaki çeşitli hayvanları görme ve tabiatla iç içe olma fırsatı buldular. Zürafa, aslan, fil ve kuşlar üzere farklı cinslerin yer aldığı parkta, iştirakçiler eşsiz bir tecrübe yaşadı. Bu özel seyahat, özel bireylerin doğal ömürle bağ kurmalarına ve tabiatın sunduğu hoşlukları deneyimlemelerine imkan sağladı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: