Bağcılar’da engelliler sandığa araçlarla götürüldü

HomeGündem

Bağcılar’da engelliler sandığa araçlarla götürüldü

Bağcılar'da Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili genel seçimleri için oy kullanmaya Bağcılar Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlarla götürüldü.

Bağcılar Belediyesi’nden Anneler Günü’ne özel kutlama
Bağcılarlılar’a özel BAĞ-KART çıktı
İstanbul Bağcılar’da coşkulu kutlama

Bağcılar’da Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili genel seçimleri için oy kullanmaya Bağcılar Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlarla götürüldü. Gün boyunca 9 asansörlü araç, 5 ambulans ve 54 binek araçla 1250 engelli sandığa götürüldü.

Bağcılar’da yaşayan engelli seçmenler Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili genel seçimleri için sandık başına gitti. Bağcılar Belediyesi, her seçimde olduğu üzere bu seçimde oy kullanmak isteyen engellilere ulaşım dayanağı sağladı. Bu çerçevede konutlarından alınan engelliler, okullarda oylarını kullandıktan sonra tekrar konutlarına bırakıldı. Bu sırada belediye vazifelileri de zorluk yaşamamaları için engellilere eşlik etti.

9 asansörlü araç, 5 ambulans ve 54 binek araçla hizmet veriyoruz

Engelli vatandaşların mani tanımadan vatandaşlık vazifelerini yerine getirmeleri için uğraş gösterdiklerini söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Bağcılar Belediyesi engelliler alanında Türkiye’de en güzel belediye diyebiliriz. Bugün ulusal iradenin sandığa tam manasıyla yansıması ismine engelli bireylerimizin okullara gelmesindeki zorlukları kolaylaştıran bir öge olarak 9 asansörlü aracımızla, 5 ambulansımızla ve 54 binek aracımızla vatandaşlarımızı konutundan alıyoruz. Oylarını kullandırdıktan sonra tekrar meskenlerine bırakıyoruz” dedi.

Hiçbir badire yaşamadan oyumu kullandım

Bu hizmetten yararlananlardan biri olan Ersin Elban ise şunları söyledi: “Belediyemizin bu mevzuda imkanları çok uygun. Hiçbir kahır yaşamadan gittim oyumu kullandım. Başta Abdullah liderimiz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: