Bakan Kasapoğlu, İzmir İş Dünyası ve STK Buluşmasına katıldı

HomeGündem

Bakan Kasapoğlu, İzmir İş Dünyası ve STK Buluşmasına katıldı

Gençlik ve Spor Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) mesken sahipliğinde gerçekleşen “İzmir İş Dünyası ve STK Buluşması” programında iş adamları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile bir ortaya geldi.

Sosyal ilişkileri iyi olan daha az yaşlanıyor…
Duygusal yeme ve stres obeziteyi tetikliyor!
Hatayspor’dan Başkan Abdullah Özyiğit’e teşekkür

Gençlik ve Spor Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) mesken sahipliğinde gerçekleşen “İzmir İş Dünyası ve STK Buluşması” programında iş adamları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile bir ortaya geldi.

 

Toplantıya ayrıyeten AK Parti İzmir milletvekili Necip Nasır ve AK Parti İzmir Vilayet Lideri Bilal Saygılı ile çok sayıda İzmir İş Dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve STK Yöneticileri iştirak gösterdi.

 

MÜSİAD İzmir Lideri Gökhan Temur, açılış konuşmasında; “MÜSİAD’ın 13 bini aşkın üyesi ve 165’ten fazla irtibat noktası ile devasa bir milletlerarası kurum haline geldi. ‘Yüksek ahlâk’ ve ‘yüksek teknoloji’ prensipleriyle kurulan MÜSİAD; müstakil, ülkülerinden asla vazgeçmeyen, memleketine ve davasına tutkulu; aşk ile çalışan iş insanlarının bir ortaya geldiği; esaslı bir medeniyet hareketi,  güçlü bir iş birliği ve sermaye platformudur.

 

Bizler, İzmir İş Dünyası temsilcileri olarak; milletimiz, ülkemiz ve ülkülerimiz için çalışıyoruz. İstikrara, kalkınmaya, üretime, girişimciliğe ve inovasyona çok değer veriyoruz.

 

Ekonomimiz ‘Türkiye Yüzyılı’nda orta gelir tuzağını kırarak, gelişmiş ekonomiler düzeyine yükselecektir. Bu amaca; istikrarı sağlamlaştırarak, katma paha düzeyi yüksek eserler üreterek, yerli ve ulusal teknolojiler geliştirerek, ihracat imkanlarını genişleterek ve nitelikli istihdamı arttırarak ulaşacağız.

 

“Mega Projeler Hayata Geçiyor”

 

Ayrıca mega projelerle girilen Türkiye Yüzyılı’nda artık kendi savaş uçağını, savaş gemisini, ve tankını imal eden, rüzgârdan, güneşten elektrik üreten, kendi elektrikli arabasını, kendi uydusunu ve nükleer gücünü üreten bir Türkiye var. Türkiye güçlü bir jeopolitik oyuncu olduğu kadar uydu teknolojilerine ve uzay araştırmalarına yaptığı yatırımlarla gelecekte öngörülen Astropolitik çağda da aktör olarak öne çıkacaktır. 

 

 “Yerli ve Ulusal Siyaset Çizgisi”

 

AK Parti İzmir Vilayet Lideri Bilal Saygılı ise konuşmasında şunları söyledi: “30 yıldır MÜSİAD bünyesinde çalışmış bir kardeşiniz olarak MÜSİAD’ın emin ellerde olduğunu görmek çok memnun edici. Türkiye’den son 100 yıl içerisinde iki siyasi çizgi olmuştur. Bunlardan bir tanesi merhum Adnan Menderes ile başlayan, devamında ise Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu yerli ve ulusal bir siyaset çizgisi. Bunun karşısında ise vesayetçi çizgi var. Siz ne yaparsanız yapın bu ülke için güzel bir iş yapıyorsanız karşı çıkan, dış güçlerden dayanak alan vesayetçi çizgi bu. Bu ülke 5 tane darbe teşebbüsü yaşadı. Gelinen noktada daima arbedeyle muhatap olduk. 2001 krizinden sonra gelen AK Parti iktidarının ülkemize getirdiği refah ortada. 21 yılda çok ilerleme kaydettik. Bugün her işi hakkıyla yapan bir iktidar, beraberinde her birine itiraz eden bir muhalefet var. Herkesin ne kadar çok çalıştığını biliyorum. Bu davamızın devamı için her birinizden eminim. Her bir kardeşimin Türkiye yüzyılının daha yeterli anlatılabilmesi için çalışacağını biliyorum” dedi.

 

“14 Mayıs Türkiye’nin Tam Bağımsızlığına Giden Yol Olacak”

 

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, vekilliğini çok bedelli arkadaşlarına telsime edeceğini vurgulayarak, “Bu ülke üzerinde gerçekleştirilmeye çalışılan emellerin hepimiz farındayız. 2002’de başlayan faziletler hareketinin kutlu yürüyüşü, Türkiye’nin bağımsızlık serüvenin başlangıcıydı. Lakin 14 Mayıs, Türkiye’nin tam bağımsızlığının kırılacağı gündür” tabirlerini kullandı.

 

“Her birimize büyük vazifeler düşüyor”

 

Bakan Kasapoğlu, toplantıdaki konuşmasında, seçime çok az mühlet kaldığını belirterek, Türkiye’nin yeni yüzyıl vizyonunun başında olduğunu tabir etti. Türkiye’nin 2002 ve 2023 ortasında ekonomik ve siyasal manadaki gelişmesini iş dünyasının çok âlâ bildiğini kaydeden Kasapoğlu, “İş dünyasının 2002 öncesi nasıl ayrımcılığa tabi tutulduğunu unutmadık. Bunu yeni kuşakların de bilmesi lazım.” dedi.

2002 öncesinde başarılı insanların, inançları nedeniyle devre dışı bırakıldığını söz eden Kasapoğlu, AK Parti iktidarının Türkiye’yi siyasi ve ekonomik manada ilmek ilmek işlediğini anlattı.

Bakan Kasapoğlu, Türkiye’de yerliliği, istihdamı, toplumsal dönüşümü ve fırsat eşitliği anlayışını geliştirdiklerini, her vatandaşı her imkana erişme noktasında çaba gösterdiklerini, bu süreçte kapatma davaları, hain kumpaslar ve darbe teşebbüsleriyle karşılaştıklarını belirtti.

Türkiye’de gençlerin birebir acıları yaşamaması için herkese büyük vazifeler düştüğünü söz eden Kasapoğlu, “Elbette giremediğimiz gönüller, ulaşamadığımız gönüller var. Sizler önemli tesir alanına sahipsiniz. Gerek sivil toplum yöneticileri gerek iş insanları olarak tesir alanında olduğunuz bireylerle süreci yürütecek ve bu kutsal yola en önemli katkıyı verecek güce sahipsiniz.” diye konuştu.

Toplantının sonunda iştirakinden ötürü Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür eden MÜSİAD İzmir Lideri Gökhan Temur, armağan takdim etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: