Berrmak 2022’de 20 Milyon Euro İhracat Gerçekleştirdi

HomeEkonomi

Berrmak 2022’de 20 Milyon Euro İhracat Gerçekleştirdi

Yerli ve ulusal eserleriyle kargo, kurye ve lojistik dalında Almanya, Avusturya, İspanya, Hollanda ve Güney Afrika başta olmak üzere birçok ülkede otomasyon tahlilleri kuran Berrmak, 2022’de 20 milyon Euro ihracat gerçekleştirdi. 2023 yılında ise ABD pazarına açılmayı hedefliyor

İnci Holding, 2022 Sürdürülebilirlik Raporunu paylaştı
Antalya Büyükşehir ve ASAT’ın 2022 mali yılı kesin hesapları oy birliğiyle kabul edildi
Kalekim, 2023 yılına süratli başladı: Birinci çeyrek net karı %43 artışla, 101 milyon TL oldu

Yerli ve ulusal eserleriyle kargo, kurye ve lojistik bölümünde Almanya, Avusturya, İspanya, Hollanda ve Güney Afrika başta olmak üzere birçok ülkede otomasyon tahlilleri kuran Berrmak, 2022de 20 milyon Euro ihracat gerçekleştirdi. 2023 yılında ise ABD pazarına açılmayı hedefliyor

Kargo, kurye ve lojistik bölümüne yönelik otomasyon sistemleri üreten Berrmak, katıldığı II. Kargo, Kurye, Lojistik Doruğu ve Fuarı (Post & Parcel II. Summit & I. Expo – PPSE)’nda 2022’deki çalışmalarını ve 2023 gayelerini açıkladı.

2022 yılında 20 milyon Euro ihracatla katma kıymet oluşturduk

Berrmak Satış ve Pazarlama Müdürü Onuralp Çelik, 2022 yılı çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: “Şu anda Almanya, Avusturya, İspanya, Hollanda, Belçika, Çekya, İtalya, Güney Afrika dahil olmak birçok ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu yıl Avusturya Posta için iki anahtar teslim proje gerçekleştirdik. UPS’in Avrupa’daki en büyük tesisi olan Köln Bonn Havalimanı’ndaki aktarma merkezi için bir projeyi daha tamamladık. UPS Polonya için anahtar teslim yeni bir projeye başladık. 2022 yılında ihracatımızı 20 milyon Euro’ya ulaştırdık. 25. yılımızı kutladığımız 2023 yılı için ise amaçlarımızı büyüttük. Bu yıl bizim için yeni bir pazar olan ABD’de faaliyetlerimize başlamayı hedefliyoruz.”

Dünya liginde birinci 3teyiz

Teknoloji üreten bir Ar-Ge firması olduklarına dikkat çeken Onuralp Çelik, teleskopik konveyör sistemlerinde dünyadaki birinci 3 firmadan biri olduklarını belirtti. Çelik, bu alanda Türkiye’de yaptıkları üretimin yüzde 85’ini Avrupa’ya ihraç ettiklerini de vurguladı. Çelik, iki yıldır ana sponsoru oldukları II. Kargo, Kurye, Lojistik Doruğu ve Fuarı’nın Türkiye’de bu alandaki değerli bir gereksinimi karşıladığını söz ederek, iki gün süren Tepe boyunca değerli iş birliği görüşmeleri gerçekleştirdiklerini bildirdi.

E-ticaret paketleri küçülttü, adetleri artırdı

E-ticaret bölümündeki gelişmelerin kargo, kurye ve lojistik dalını etkilediğini aktaran Onuralp Çelik, “Eski kargo portföyünde paket sayısı az lakin ebatları büyüktü. Günümüzde ise e-ticaretin gelişmesiyle paket sayısı arttı lakin paketler küçüldü. Bu nedenle günümüzde otomasyon tahlillerinin değeri ve teknolojiye adaptasyonu kaçınılmaz bir gerçek. Otomasyon sistemlerinden dayanak alınmadığında bir günde 100 bireyle fakat 20 bin eseri elle ayrıştırabilirsiniz. Lakin otomasyon yatırımı yapıldığında bir günde yalnızca 20 bireyle 100 bin paket ayrıştırmak mümkün. Bu da kurumlara rekabette çok kıymetli bir avantaj sağlıyor. Berrmak olarak kargo, kurye ve lojistik bölümü için işin mutfağında ayrıştırma kısmında proje tasarımı, esnek eserler üretimi, saha suramı, yazılım ve otomasyon geliştirilmesi konusunda anahtar teslim tahliller sunuyoruz. Anlık bilgileri toplayıp 100 farklı kategoride manalandırıp rapor haline getirebiliyoruz. Bu sayede otomasyon yatırımı yapan kurumlar, tüketicilerine daha süratli ve kaliteli hizmet sunma imkanına sahip oluyor” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: