Bilişim müellifi Kuzuoğlu teknoloji meraklılarıyla buluştu

HomeGündem

Bilişim müellifi Kuzuoğlu teknoloji meraklılarıyla buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Beta Konuşmaları kapsamında bilişim ve teknoloji muharriri ve gazeteci M. Serdar Kuzuoğlu’nu Kocaelilerle buluşturdu

Türkiye’deki Çalışanların %48’i İnsansız Hava Araçlarının Casusluk Yapmasından Korkuyor
Gaziemirli Çocuklar İnterneti Doğru Kullanmayı Öğrendiler
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden ‘Farkındalık Şenliği’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Beta Konuşmaları kapsamında bilişim ve teknoloji müellifi ve gazeteci M. Serdar Kuzuoğlu’nu Kocaelilerle buluşturdu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Beta Konuşmaları kapsamında bilişim ve teknoloji müellifi M. Serdar Kuzuoğlu’nu sevenleriyle buluşturdu. Kocaeli Bilim Merkezi’nde gerçekleşen konferansa teknoloji meraklılarının ve gençlerin iştiraki ağırdı. Kuzuoğlu, konuklara teknolojinin geçmişten günümüze kadar uğradığı değişimleri ve gelecekte insanları nelerin beklediği hakkında konuştu.

 

ANSİKLOPEDİNİN DOĞUŞU

Konuşmasında girişimciliğin tarihinden bahseden muharrir Kuzuoğlu, birinci ansiklopedinin icadını anlattı. Kuzuoğlu, “Zamanında soylular bir ortaya geliyor ve insanların bilgiye aç oldukları hakkında hemfikir oluyorlar. Bilgilerin dağınık ve ulaşımın güç olmasından ötürü bilgileri kategorize ederek daha kolay bir ulaşım sağlamak istiyorlar. Üstelik ekonomik ve demokratik olmasını da düşünüyorlar. Bu çalışmalarla 1768 yılında birinci ansiklopedi icat ediliyor. Birinci sayfasında dünyanın bütün bilgilerinin bu ansiklopedinin sayfaları ortasında olduğu yazıyor. Hakikaten de o denli. Fakat şu anki kadar bilgi sahibi değil o zamanki beşerler. Artık apayrı bir evredeyiz” dedi.

 

İKLİM KRİZİNİN DEĞİŞİM ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

İklim krizinin değişim ve dönüşümü etkilediğini lisana getiren Kuzuoğlu, “İklim krizine bağlı olarak su kıtlığı yaşayan ülkeler önümüzdeki 30 yıl içerisinden Güney Yarım Küre’den Kuzey Yarım Küre’ye 400 milyon insanın göç edeceği söyleniyor. Münasebetiyle gelecekte bu salonda kendisine gelişim, meslek ve bir yol arayanlar varsa çözmesi gereken sorunların içinde kesinlikle iklim olmalı” sözlerini kullandı. Konferansın sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürü Kemal Taha Hülagü tarafından Serdar Kuzuoğlu’na çiçek takdim edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: