Bodrum Belediyesi tarafından belediye çalışanlarına yönelik “Saha Çalışanları İçin Atölyeler Düzenleniyor

HomeEğitim

Bodrum Belediyesi tarafından belediye çalışanlarına yönelik “Saha Çalışanları İçin Atölyeler Düzenleniyor

Bodrum Belediyesi tarafından belediye işçilerine yönelik “Saha Çalışanları İçin Ruhsal Birinci Yardım Atölyesi ve Toplumsal Cinsiyet Rolleri Atölyesi’’ düzenlendi.

Öğrenciler ara tatilin tadını Karşıyaka’da çıkaracak
İzmirliler 9. Germiyan Festivali’nde Buluştu
Gebze’de özel bireyler için çok yönlü merkez

Bodrum Belediyesi tarafından belediye personellerine yönelik “Saha Çalışanları İçin Ruhsal Birinci Yardım Atölyesi ve Toplumsal Cinsiyet Rolleri Atölyesi’’ düzenlendi.

Bodrum Belediyesi Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Ofisi ile Bodrum Bayan Dayanışma Derneği iş birliğinde 3 Mayıs Çarşamba günü Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda, Ruhsal Danışman Ada Ümmühan Köse tarafından “Saha Çalışanları İçin Ruhsal Birinci Yardım Atölyesi” ve Bodrum Bayan Dayanışma Derneği’nden Füsun Doğan tarafından “Toplumsal Cinsiyet Rolleri Atölyesi” gerçekleştirildi.

İlk atölyede alanda çalışacak personelin travmaya hassas hizmet üretmelerini merkeze alan yöntemlerine katkıda bulunmak ve hizmet sürecinin uzun soluklu yürütülebilmesini sağlamak için ruhsal güçlendirme ve dayanak mevzularında ayrıntılı paylaşımlar yapılırken ikinci atölyede ise toplumsal cinsiyet rollerinin ayrımcılık ve eşitsizliği yarattığı ve bu kapsamda yapılması gerekenlerle ilgili bilgi paylaşımı sağlandı.

Fen İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü işçilerine yönelik yapılan Saha Çalışanları İçin Psikolojik Birinci Yardım Atölyesi ile Toplumsal Cinsiyet Rolleri Atölyesi’ne 25 personel katılırken muhakkak bir program dahilinde eğitimlere devam edilecek.

Bodrum Belediyesi, 2019 yılından bugüne ürettiği her hizmeti, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği perspektifinde gerçekleştirmeye devam ediyor. Bodrum Belediyesi bu ve gibisi atölyeler ile her türlü ayrımcılığa karşı uğraş hizmetlerini, kararlı bir tavır içerisinde, sürdürülebilir siyasetler çerçevesinde üretmeyi sürdürecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: