Bodrum Belediyesi tarafından Güvercinlik Mahallesi’nde Toplumsal Aktiflik Merkezi Projesi hayata geçirildi

HomeGündem

Bodrum Belediyesi tarafından Güvercinlik Mahallesi’nde Toplumsal Aktiflik Merkezi Projesi hayata geçirildi

Güvercinlik Mahallesi Toplumsal Aktiflik Merkezi’nin açılış merasimi, geçtiğimiz gün Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayri Karagöl, meclis üyeleri, bölge muhtarları, ilgili ünite müdürleri, işçi bayanlar ve vatandaşların iştirakiyle gerçekleşti.

Menemen’de öğretmenler günü için unutulmaz gece
İmzalanan protokolle gıda israfının önüne geçilecek
Engelsiz Vals Gösterisi

Güvercinlik Mahallesi Toplumsal Etkinlik Merkezi’nin açılış merasimi, geçtiğimiz gün Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayri Karagöl, meclis üyeleri, bölge muhtarları, ilgili ünite müdürleri, işçi bayanlar ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.  

Açılış merasiminin birinci konuşmacısı olan Güvercinlik Mahalle Muhtarı Günay Şafak, aktiflik merkezi ile ilgili duygularını lisana getirirken mahallelerine bu türlü bir merkez kazandırdıkları için Belediye Lideri Aras’a ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Halk Eğitim Müdürü Karagöl ise belediye ile hoş bir iş birliklerinin olduğuna ve çeşitli kursları birlikte planladıklarına değinirken Güvercinlik Mahallesindeki ağır kurs taleplerini karşılamak üzere açılan merkezde bugünden itibaren tüm talepleri karşılamak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Karagöl, belediyeye çalışmaları dolayısıyla teşekkür ederek kelamlarına son verdi.

Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, bu kurs merkezi ile bölgenin bir muhtaçlığına daha karşılık verdiklerini belirtirken Mumcular’da da en kısa vakitte bu türlü bir merkez açacaklarının muştusunu verdi. Başkan Aras, Bodrum’un her yerinde bu merkezlerin olmasının gerekliliğine vurgu yaparken vatandaşların ve çocukların muhtaçlıklarının giderilmesine yönelik çalışacaklarını söyledi.

Başkan Aras, “2019 yılından bugüne kadar 45 bini aşkın insanımız çok farklı kollarda kurslar gördüler. Halk Eğitim Merkezimizle iş birliği içinde açılan kurslarda kursiyerlerimiz meslek öğrenirken yapılan eserlerin satışına da belediye olarak biz dayanak olacağız.” dedi.

Konuşmaların akabinde tüm katılımcılarla birlikte kurdele bölümü gerçekleşti ve aktiflik merkezi gezildi.

Bölge yaşayanlarının edinecekleri el becerileri ile ekonomik yaşantılarına katkı sağlayabilecekleri imkanları sunan etkinlik merkezinde, 230 metrekare alana sahip derslik, kütüphane, öğretmen odası, bekleme alanı ve mutfak bulunuyor. Bodrum Belediyesi Güvercinlik Mahallesi Toplumsal Aktiflik Merkezi’nde, ilçe Halk Eğitim Müdürlüğünün planlaması doğrultusunda kurslar açılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: