BURC Student Center açıldı

HomeEğitim

BURC Student Center açıldı

Boğaziçi Üniversitesi’nin yeni öğrenci merkezi Güney Yerleşkede açıldı.

Dicle Elektrik Çalışanlarına ‘Usta-İşçi Projesi’ ile Ustalık Eğitimi Veriyor
Gaziemirli gençler, Duman’la bayramlarını kutladı
Battlefield 2042 5. Sezon: New Dawn Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Boğaziçi Üniversitesi’nin yeni öğrenci merkezi Güney Yerleşkede açıldı. 

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Naci İnci tarafından 10 Mayıs’ta gerçekleştirilen merasimle açılan BURC Student Center sayesinde Güney Yerleşkede daha fazla alanın öğrencilerin kullanımına sunulması amaçlanıyor. Öğrencilerin çalışma, aktiflik ve toplumsallaşma gereksinimlerine karşılık vermesi için tasarlanan merkez 3,000 metrekare kapalı alanı olan yaklaşık 8 dönümlük bir alana yayılıyor.

“ÜLKEMİZİN EN UYGUN ÖĞRENCİLERİNE LAYIK BİR TOPLUMSAL ALAN TASARLADIK”

Boğaziçi Üniversitesinde öğrencilerin kullanım alanlarının kısıtlı olduğunu vurgulayan Prof. İnci, yeni merkezle birlikte daha fazla alanın öğrencilerin kullanıma sunulduğunu ve güney yerleşkede toplumsal hayatın güçleneceğini söyledi. BURC Student Center’ın da kapalı yer ve açık alanlarla birlikte toplamda 8 dönüme yayıldığı bilgisini paylaşan Prof. Dr. İnci şu değerlendirmeyi yaptı:

“Özellikle Güney Yerleşkede öğrencilerimizin bir ortaya gelerek ders çalışabileceği ve sosyalleşebileceği alan kasveti vardı. Yeni öğrenci merkezimiz ile hem kapalı alanda yeni yerleri hem de açık alanda geniş bir alanı öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Burası Güney Meydandan dahi 1 dönüm daha büyük. 8 dönümlük bu yerleşim büsbütün öğrencilerimizin kullanımında olacak. Bu sayede ülkemizin en güzel öğrencilerine layık bir toplumsal alan tasarlamış olduk. Öğrencilerimize hem çalışma hem de aktiflik alanı olarak gereksinimlerini karşılamak üzere bu yeni alanı kazandırmaktan ötürü memnunuz.”

“KUZEY YERLEŞKEDE DE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Prof. İnci, Kuzey Yerleşkede de birebir yaklaşımla yeni ve geniş bir çalışma alanı için çalışmaların sürdüğünü tabir etti. Kütüphanenin sarsıntı güçlendirme çalışmaları nedeniyle boşaltılarak yenileceğini ve bu süreçte öğrencilerin mağdur olmaması için tedbirlerin alındığını belirten Prof. İnci, “Kuzey Yerleşke için de yeni ve epeyce geniş bir alanı öğrencilerimizin çalışma yeri olarak hazırlıyoruz. Kütüphanemizin zelzeleye karşı güçlendirilmesi çalışmaları sırasında öğrencilerimizin mağdur olmaması ve çalışmalarını kesintisiz sürdürmeleri için gereken tedbirleri alıyoruz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: