CBeebies Eğlenceli İçerikleri ile Yaz Dönemine Güzel Geldin Diyor

HomeKültür & Sanat

CBeebies Eğlenceli İçerikleri ile Yaz Dönemine Güzel Geldin Diyor

Sevilen CBeebies üretimlerinin Dünya Etraf Günü'ne özel kısımlarının yanı sıra My Pet and Me:

Baymak, LEED Altın Sertifika’nın sahibi oldu
Selçuklu Belediyesi’nin yeni nesillerde sıfır atık bilincinin artırılması amacıyla düzenlediği okullar arası sıfır atık yarışmasında kazanan okullar belli oldu
Nissan, Japonya Mobilite Fuarı’nda tamamen elektrikli, yüksek performanslı Nissan Hyper Force konseptini tanıttı

Sevilen CBeebies üretimlerinin Dünya Etraf Günü’ne özel kısımlarının yanı sıra My Pet and Me: Teeny Tiny Creatures, Go Jetters, Summer School Fun, Cathie’s Amazing Machines ve Dinopaws üzere eğlenceli ve eğitici üretimler Haziran ayında miniklerle buluşuyor.

 

Dünya Etraf Günü’nü kutluyoruz!

CBeebies minikleri Dünya Etraf Günü’nü kutlamaya davet ediyor. Etrafımız ve dünyamız hakkında eğitici programlarla dolu bir sabaha hazır olun. Andy’s Aquatic Adventures, Garden Tales, Go Jetters, JoJo & Gran Gran, Octonauts ve Ranger Hamza’s Eco Quest üzere üretimlerin olduğu programda minikler, plastik kirliliği hakkında pek çok yeni bilgiye kavuşuyor. Sevilen üretimlerin Dünya Etraf Günü özel kısımları 5 Haziran Pazartesi günü saat 06.00 ile 08.40 saatleri ortasında Digiturk 161’inci kanalda ekranlara geliyor. 

 

Minikler dünyayı keşfetmeye devam ediyor

Böcekleri ve minik yaratıkları husus alan “My Pet and Me: Teeny Tiny Creatures”, hayvanlar aleminin büyüleyici yanlarını anlatmaya devam ettiği üçüncü dönemiyle geri dönüyor. Hayvan uzmanı Rory ve Chantelle, minik canlıların dünyamız için değerini anlatıyor. Seri, küçük canlıların dünyamız üzerindeki büyük tesirini anlatmanın yanı sıra çocuklara bu canlıları nasıl bulacaklarını, tanıyacaklarını, ve nelerle beslendiklerini de öğretiyor. Birbirinden ilgi alımlı bilgiler, çarpıcı arşiv manzaraları ve kusursuz yerlerle dolu seri, minik yaratıkları, çevreyi ve biyolojik çeşitliliği tanıtıyor. “My Pet and Me: Teeny Tiny Creatures” 12 Haziran Pazartesi günü saat 15.15’te Digiturk 161’inci kanalda ekranlara geliyor. 

 

Go Jetters ile yeni maceralara hazır olun

Okul öncesi yaştaki çocuklara coğrafya ve farklı dünyalar hakkında cümbüş ve bilgi dolu bir içerik sunan renkli animasyon dizisi Go Jetters, dünyayı gezen dört mert memleketler arası kahramının maceralarını anlatıyor. Gökyüzünde yaşayan ve yeni yerler keşfetmeyi seven bu takım, yeni bir maceraya atılmaya hazırlanıyor. Go Jet Akademisi’nin öğrencileri olarak eğitimlerinin son kısmı olan saha gezisini gerçekleştirmeleri gerekiyor. Misyonları, dünyamızdaki büyüleyici doğal ve yapay yapılar hakkında bilgi edinmek. Lakin, başarısız öğrenci Grandmaster Glitch nedeniyle vazifeleri değişiyor. Yeni vazifeleri ile “Go Jetters” 19 Haziran Pazartesi günü saat 07.20’de Digiturk 161’inci kanalda izleyiciyle buluşuyor. 

 

“Summer School Fun” yazın gelişini kutluyor

Yaz aylarının yaklaşması ile bir arada sıcak havaların gelişini minikler ile bir arada kutlamaya hazırlanan “Summer School Fun”, Bluey, JoJo & Gran Gran, Supertato ve Swashbuckle üzere sevilen üretimleri ekranlara getiriyor. “Summer School Fun” 19 Haziran Pazartesi günü saat 10.30’da Digiturk 161’inci kanalda izleyicilerle buluşuyor. 

 

Farklı makineleri Catie Munnings ile keşfedin

Bir ralli şoförü olan Catie Munnings dünyanın en büyük, en süratli ve her istikametiyle etkileyici araçlarından kimilerini sergiliyor ve onları sürmeyi deniyor. Dizi boyunca yarış makinelerinden inşaat makinelerine kadar pek çok farklı makineyi miniklere tanıtan “Catie’s Amazing Machines” 19 Haziran Pazartesi günü saat 12.30’da Digiturk 161’inci kanalda ekranlara geliyor.  

 

Dinopaws keşif seyahatine çıkıyor

Yaşadıkları dünyayı keşfeden ve her gün heyecan verici yeni tecrübeler, yerler ve hisler keşfeden okul öncesi çocuklar için eğitici ve büyülü bir program olan Dinopaws destansı kısımlarıyla ekrana geliyor. Üç meraklı dinozor, gidilebilecek her yere gitmek, görülebilecek her şeyi görmek, hissedilebilecek her şeyi hissetmek ve yapılabilecek her şeyi yapmak için vazifeye çıkıyor. Üzerinde yaşadıkları özel gezegeni anlamaya başladıkları bu keşif seyahatinde miniklere Gwen, Bob ve Tony eşlik ediyor. Renkli animasyonları, teşvik edici öykü anlatımı ve büyüleyici karakterleriyle “Dinopaws” 19 Haziran Pazartesi günü saat 08.55’te Digiturk 161’inci kanalda izleyici ile buluşuyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: