Çocuklar Büyükşehir ile şenlikte doyasıya eğlendi

HomeKültür & Sanat

Çocuklar Büyükşehir ile şenlikte doyasıya eğlendi

Kocaeli Büyükşehir ile Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü işbirliğinde çocukların katıldığı “Bahar Çocuk ve Spor Şenliği” cümbüş dolu anlara sahne oldu

AÇEV, 100 Yılın Bayramı’nı ‘Cumhuriyet Çocukları’ ile Kutluyor
Bugün 16 Ekim Dünya Gıda Günü: Gıda Alerjileri ve Korunma Yolları
6. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali Başladı

Kocaeli Büyükşehir ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde çocukların katıldığı “Bahar Çocuk ve Spor Şenliği” cümbüş dolu anlara sahne oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü iş birliğinde Kocaeli Kassel Kenti Yahya Kaptan Çocuk Meskenleri Sitesi, Çayırova Çocuk Meskenleri Sitesi, Karamürsel Gazi Vakfı Gazanfer Bilge Çocuk Konutları Sitesi, Gölcük Çocuk Konutları Sitesi ve Gölcük Türk-Alman Vakfı Saraylı Çocuk Meskenleri Sitesi’ndeki çocukların katıldığı toplumsal, sportif ve kültürel aktifliklerin yer aldığı “Bahar Çocuk ve Spor Şenliği” düzenlendi. Etkinliğe Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Şemsettin Yıldırım, Spor Şube Müdürü Alparslan Arslan, Kocaeli Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Kamil Tüylüoğlu katıldı.

 

“İYİ Kİ VARSINIZ ÇOCUKLAR”

Etkinlikte çocuklar tarafından büyük ilgiyle karşılanan Yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın selamlarını ileterek çocukları ve gençleri çok sevdiğini belirtti. Yıldırım, “Bugün çok hoş bir noktadayız. Bu alan sizlerle çok daha hoş oluyor. Bugün sizin gününüz. Çocuklarımıza devletimiz ve milletimiz size her türlü dayanağı veriyor. Çocuklar gülerse dünya güler” tabirlerini kullandı.

 

ÖĞRENCİLER KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİ

Kassel Kenti Yahya Kaptan Çocuk Konutları Sitesi’nde organize edilen aktiflikte çocuklar tarafından şiirler okunarak, Halk Oyunları, Koro, Müzik Kümesi, Piyona, Bale ve Dans şov izleyenler tarafından tam not aldı. Animasyon Takımı, Yüz Boyama, Sosis Balon, Şişme Oyun Kümeleri, Jonglör, Palyaço, Sihirbaz Şovları ile öğrencilerin keyifli bir gün geçirmesini sağlandı. Programda öğrencilere patlamış mısır, pamuk şeker, meyve suyu, kek ve döner ikramı yapıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: