Cumhuriyetin 100. yılını edebiyatla kutlayan kitap raflardaki yerini aldı

HomeMagazin

Cumhuriyetin 100. yılını edebiyatla kutlayan kitap raflardaki yerini aldı

Betül Fırat ve İnci Yılmaz Şimşek tarafından derlenen "Cumhuriyetin 100. Yılında İz Bırakan Kalemler" Edebiyat Antolojisi isimli kitap Gülnar Yayınları etiketi ile raflardaki yerini aldı.  

Narlıdere 2.Kitap Kültür Günlerinde Görkemli Final
Seramik Sanatçıları 10. Kez Kuşadası’nda Bir Araya Geldi
Barış Manço’ya Karşıyaka vefası 

Betül Fırat ve İnci Yılmaz Şimşek tarafından derlenen “Cumhuriyetin 100. Yılında İz Bırakan Kalemler” Edebiyat Antolojisi isimli kitap Gülnar Yayınları etiketi ile raflardaki yerini aldı.  

İçinde ülkenin sayılı muharrir ve şairleri ile birlikte genç kalemlerin de yer aldığı “Cumhuriyetin 100. Yılında İz Bırakan Kalemler Edebiyat Antolojisi” isimli kitap Gülnar Yayınları tarafından basılarak raflardaki yerini aldı. Eğitimci Müellif İnci Yılmaz Şimşek ve Gazeteci Müellif Betül Fırat tarafından derlenen antoloji kitabi Cumhuriyet’in 100. Yılını edebiyatla kutlamak maksadıyla muharrir ve şairlerin yapıtları bir ortaya getirilerek oluşturuldu. Birbirinden güçlü kalemlerle edebiyat dünyası bir eser daha kazandı. Daha evvel de derleme kitap düzenleyen Fırat ve Şimşek’ten bu sefer dev bir eser okuyucuyla buluştu. Ön kelamı polisiye muharriri olan Ayşe Erbulak tarafından yazılan “Cumhuriyetin 100. Yılında İz Bırakan Kalemler Edebiyat Antolojisi” isimli antoloji kitabının son kelamı ise Aşk Muharriri olarak bilinen Mustafa Çifci tarafından kaleme alındı.  
 Ödüllü Muharrir Fırat, “Edebiyata gönül veren kıymetli kalemlerimizle birlikte birebir yapıtta yer aldık. Büyük gurur verici birlikteliğimizi perçinlediğimiz ortak bir eser derlemek. Cumhuriyetimizin 100. Yılında kalıcı bir yapıtla okurun karşısında olmak da başka memnunluk. Katılan herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

 Ödüllü Muharrir Şimşek, “Edebiyat hayatımıza bir eser daha kazandırmak büyük memnunluk. Birbirinden pahalı kalemlerle birlikte tıpkı yapıtta yer almak çok hoş bir his. Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel derlediğimiz antolojiye katılan herkese çok teşekkür ederim. Kalemleri daim olsun.” dedi.

Ali Yurtseven, Asya Işık Şener, Ayşe Baran Zenginoğlu, Ayşe Işık Deniz, Banu Katırcıoğlu, Dr. Barbaros İrdelmen, Bayhan Bakdur, Betül Fırat, Buket Akbulut, Canan Yaşar, Casim Babaoğlu, Cavide Topçu, Çiğdem Dengiz, Çiğdem Güvendi Hasekioğlu, Dilaver Karagöz, Elena Mantu, Emel Başer, Emine Gürtoprak Özdilek, Enver Karahan, Eslem Demir, Faik Bozkurt, Fikret Onay, Filiz Ergün, Fuat Yüksel, Gülten Doğruyol İncesu, Güner Bıldırcın, Güray Gökkaya, Gürsel İleri, Halide Halid, Hatice Opak Alım, Hüseyin Mert Turan, İbrahim Koser, İnanç Özgen, İnci Yılmaz Şimşek, İsmail Akşit, İzzet Özpolat, Kadir Cangal, Medine Dinçer, Mehmet Yetek, Mehmet Zeki Erkozan, Melis Bektaş, Meltem Şen Ferhat, Mert Can, Murat Kılıç, Mustafa Çelebi Çetinkaya, Mustafa Çifci, Mustafa Söğüt, Necile İçmeli, Nefise Serra, Nermin Güday Kaçar, Nuray Karadağ, Orhan Özer, Osman Kurt, Recai Küllü, Recep Fırat, Remzi Özkan, Serdar Sarıoğlu, Sevda Ceylan, Sevgi Karanfiler, Sevil Sevil, Dr. Sibel Çelikel, Sibel Karagöz, Sinan Alataş, Sinan Sürmeli, Songül Güngör, Şahap Adıgüzel, Şermin Erkal, Şükran Demirhan, Tuğçe Yerdelen, Turan Ekinci, Yakup Silay, Yasemin Talaz Bayraktaroğlu, Yaşar Aydınlık, Yılmaz Taşdelen ve Zehra Sayın isimli muharrir ve şairlerin yapıtları yer almaktadır. 

 

Arka Kapak Yazısı da Eğitimci Muharrir İnci YILMAZ ŞİMŞEK, Muharrir ve Şair Betül FIRAT tarafından yazıldı;

 
“Edebiyat gönül sazıdır. Beşinci sanattır. İçinizin kâğıda yansımasıdır. Nasıl ki yaşamaktan, memnunluktan ve çalışmaktan vazgeçemiyorsak edebiyat da vazgeçilmezdir. Gönüller ortası köprü kurmaktır. Sohbetin tahminen de en tatlısıdır. Hiç tanımadığınız insanların kalbine dokunmaktır. ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında İz Bırakan Kalemler Antolojisine’ katkı sunan ‘Ön Söz’ yazısı için Bedelli Muharrir Ayşe ERBULAK’a, ‘Son Söz’ yazısı için Pahalı Aşk Muharriri Mustafa ÇİFCİ’ye ve yapıtlarıyla yer alan kıymetli şair ve yazarlarımıza çok teşekkür ederiz.”

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: