DAIICHI Elektronik Hindistan’da Teknoloji Günü Düzenledi

HomeGündem

DAIICHI Elektronik Hindistan’da Teknoloji Günü Düzenledi

Doğan Holding iştiraki olarak faaliyet gösteren DAIICHI Elektronik, Hindistan’ın Pune kentinde bulunan TATA fabrikasında otomotiv bölümünün temsilcileriyle, düzenlediği Teknoloji Günü’nde bir ortaya geldi.

“Innovation4Mobility by BAKIRCI” özel kısmı ile Automechanika Istanbul 2023, otomotiv sanayisindeki yeniliklere odaklanacak
Yol Bakım Timi’nden gece vardiyası
MAN 2023’te rekor TGE satışı bekliyor

Doğan Holding iştiraki olarak faaliyet gösteren DAIICHI Elektronik, Hindistan’ın Pune kentinde bulunan TATA fabrikasında otomotiv kesiminin temsilcileriyle, düzenlediği Teknoloji Günü’nde bir ortaya geldi. 

 

Dünyada birçok küresel araba fabrikasına OEM navigasyon, ses-görüntü sistemleri üreten ve bu alandaki tek Türk Ar-Ge Şirketi ve eser geliştirici olan DAIICHI Eelektronik, Hindistan’da otomotiv dalının temsilcileriyle buluştu. Infotainment (araç içi bilgi-eğlence sistemleri), ses sistemleri ve konsept eserlerinin sergilendiği ‘Teknoloji Günü’nde yeni teknoloji eserleri tanıtıldı.

 

TATA Motors mühendislerinin ağır ilgi gösterdiği aktiflikte konuşan DAIICHI Elektronik Genel Müdürü Ömer Tunç Akdeniz, Araç içi OEM multimedya ve navigasyon sistemleri alanında küresel firmalarla muvaffakiyetle rekabet etmekten ve Türkiye’nin ismini duyurmaktan gurur duyduklarını söyledi. Akdeniz, “Özellikle öne çıkarmak istediğimiz teknolojiler var. Geleceğin teknolojisi olarak gördüğümüz kendi Ar-Ge grubumuz ve tahlil ortaklarımızla birlikte çalıştığımız projeler. Artık araç üzerinde her şey dijitalleşiyor. Ekran üzerine yansıtılarak gösterge paneli, multimedya paneli ve klima denetimleri sağlanıyor. Şoförlerin gereksinim duyduğu bilgileri geniş ekranda sergileyerek daha konforlu ve inançlı bir sürüş tecrübesi sunuyoruz” dedi.

 

“Dünyanın 5 kıtasında da eserlerimiz var”
 Türkiye’nin haricinde 7 farklı ülkede iş geliştirme temsilcilikleri, üretim tesisi, Ar-Ge merkezi ile Türk mühendislerinin geliştirdiği eserleri dünya üzerindeki araba üreticilerinin hizmetine sunarak ülke iktisadına değerli katkılar sağladıklarını tabir eden Akdeniz, “Artık kullanmış olduğunuz telefonla bu ekranları ve araçlarımızı denetim edebiliyoruz. Tıpkı vakitte dijital ekran kullanıldığı için gösterge panelinde istenilen bilgi daha görsel bir biçimde ekrana yansıtılabiliyor. Küresel ölçekte üretim sınırlarına ve ana endüstrisine eser veren tek Türk firmayız. TATA Fabrikası içerisinde düzenlediğimiz bu aktiflikte şu ana kadar vermiş olduğumuz eserleri ve gelecekteki araçtan araca komünikasyon çalışmalarımızı tüm TATA mühendislerine tanıtmak istedik” dedi

“Doğan Holding’in dayanağı ile büyümemiz hızlandı”
 Geçtiğimiz yıl, 60 yıllı aşan esaslı bir geçmişe sahip Doğan Holding ve yaklaşık 3 bin 500 çalışanıyla dünya standartlarında Ar-Ge ve üretim yeteneğine sahip Karel Elektronik ile güç birliğine gittiklerini hatırlatan, Ömer Tunç Akdeniz, Doğan Holding İdare Konseyi Lideri Begüm Doğan Faralyalı ve  Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş’ün takviyeleri ile memleketler arası arena da güçlü bir finansal yapıya ulaştıklarını söyledi. 

DAIICHI Hindistan Ülke Müdürü Caner Ünal ise “Bugün dünyanın dört bir yanına dijital eserlerimizi satıyoruz. Türkiye’de tasarlıyoruz. Türk firması olarak bu türlü hoş şeyler yapmak ve dev pazardan hisse alabilmek bizleri memnun ediyor.” dedi. Hindistan pazarına 2017 yılında giriş yaptıklarını vurgulayan Ünal, Tata’nın yanısıra Suzuki Marutti, Volvo Eicher ile de iş birliklerinin olduğunu vurguladı.

Yıllık yaklaşık 4 milyon ticari ve binek araç satış adeti ile Hindistan’ın, Almanya’yı geride bırakarak dünyanın en büyük dördüncü otomotiv pazarı olduğunu belirten Caner Ünal, süratle büyüyen ülkedeki araç satışlarının giderek artacağını ve bu pazarda yer almaktan memnunluk duyduklarını belirtti. Yeni trendlere, teknolojilere ahenk sağlamak için çalıştıklarını ve mühendislik güçlerini artırmayı planladıklarını aktaran Ünal, 1-2 yıl içinde Hindistan Ofisinde 50 mühendisi daha gruba katacaklarını, elektrikli arabalara yeni modüller geliştirmek, online multimedya sistemlerinde siber güvenlik için çalışacaklarını da kelamlarına ekledi.

 

DAIICHI heyetine Türkiye’den DAIICHI ARGE Yöneticisi Emrah Yürüklü, ARGE Yönetici Yardımcısı Sefa Ocaklı ve Kurumsal İlgiler Müdürü Tolga Yalnız eşlik etti. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: