Darıca’nın yeni hayat alanı hizmete girdi

HomeGündem

Darıca’nın yeni hayat alanı hizmete girdi

Darıca Nenehatun Deresi’ni ıslah eden Büyükşehir, bölgeyi toplumsal donatılarının da yer aldığı çağdaş bir hayat alanına kavuşturdu

Otokar’dan Balıkesir’e 55 Adet Centro Teslimatı
Klimalı Duraklar Yaz-Kış Kocaelililerin Hizmetinde
Ya sıradan bir adet sancısı değilse ?

Darıca Nenehatun Deresi’ni ıslah eden Büyükşehir, bölgeyi toplumsal donatılarının da yer aldığı çağdaş bir hayat alanına kavuşturdu

‘Mutlu kent Kocaeli’ vizyonu doğrultusunda beşere dokunan hizmetler üreten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kente kazandırdığı hayat alanlarına bir yenisini Darıca’da ekledi. Bu bağlamda Büyükşehir, Nenehatun Deresi’nin ıslah edilmesiyle start verilen “Sırasöğütler Nenehatun Yürüyüş Yolu ve Parkı” imal işini tamamlayarak, Darıca’ya yeni bir hayat alanı kazandırdı. Spor ve ömür alanına dönüştürülen Darıca Nenehatun Deresi, son imalatların tamamlanmasının akabinde cazibe merkezi haline geldi. Darıca’nın hayat kalitesini yükselten proje, bölge sakinlerinden tam not aldı.

 

5 BİN 218 METREKARE YÜRÜYÜŞ YOLU

Toplam 45 bin 580 metrekare alanda hayata geçen “Sırasöğütler Nenehatun Yürüyüş Yolu ve Parkı”, 7’den 70’e herkesin spor yapıp, hoşça vakit geçirebileceği yeni hayat alanına dönüştü. Proje kapsamında 5 bin 218 metrekare yürüyüş yolu ile 4 bin metrekare bisiklet yolu inşa edildi. ‘Spor kenti Kocaeli’ vizyonuna uygun bir adet futbol alanı, 2 adet basketbol alanı ve 3 potalı basketbol alanını gençlerin hizmetine sunan Büyükşehir, biri manisiz olmak üzere 3 farklı çocuk oyun alanı ve bunların yanında bir de trambolin alanı oluşturdu. Yetişkin insanları da düşünen Büyükşehir, bu bağlamda sağlıklı ömür için fitness aletleri monte etti.

 

600 AĞAÇ DİKİMİ YAPILDI
Yeşile ve etrafa büyük ehemmiyet veren Büyükşehir, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Darıca Nenehatun yürüyüş yolunu yeşil bir nesle dönüştürdü. Buna nazaran 151 adet Süs Elması, 74 adet Süs Armudu ve Ova Akçaağaç, 72 adet Goldrider, 55 adet Pembe Çiçekli Akasya, 35 adet Süs Kirazı, 25 adet Şeker Akçaağaç ve Leylandi, 20 adet Çınar, 16 adet Manolya ve Süs Eriği, 15 adet Alıç, 13 adet Ihlamur, 6 adet Meşe ve 2 adet Zeytin olmak üzere 600 ağaç dikimi yapılarak, Darıca Nenehatun yürüyüş yolunun etrafı yeşile büründürüldü.  Proje kapsamında 23 bin metrekare alan çimlendirildi.

 

HUZURLU VE GÜVENLİ

Ayrıca dinlenme yerleri oluşturan Büyükşehir grupları, yürüyüş yolu boyunca 16 adet kamelya ile 35 adet bankın montajını yaptı. Böylece Darıcalı vatandaşlar, Büyükşehir’in çalışmasıyla eski manzarasından uzak, huzur ve inanç içinde yaşayabilecekleri yeni bir toplumsal alana kavuşmuş oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: