Drone eğitimlerini tamamlayan 405 öğrenci sertifikalarını aldı

HomeEğitim

Drone eğitimlerini tamamlayan 405 öğrenci sertifikalarını aldı

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından ilçedeki 18 lisede verilen drone eğitimlerine katılan 405 öğrenci sertifikalarını aldı.

Ege Üniversitesi ile Ege Engelsiz Yaşam Derneği özel gereksinimli çocuklar için el ele verdi
Türk Oftalmoloji Derneği 57. Ulusal Kongresi 8 Kasım’da Antalya’da Başlıyor
Canik’te Bilim ve Teknoloji Atağı

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından ilçedeki 18 lisede verilen drone eğitimlerine katılan 405 öğrenci sertifikalarını aldı. Gençlerin merakını ve yaratıcılıklarını desteklemek ve onlara yeni teknolojilerin kapılarını açmak için çalışmalarını sürdüren Yenişehir Belediyesinin drone eğitimlerinden depremzede öğrenciler de yararlandı.

Mersin Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit’in vazifeye geldikten sonra idare anlayışını oluşturduğu 6 temel unsurdan biri olan “Eğitim” prensibi kapsamında Yenişehir’de fark yaratan çalışmalar devam ediyor. Yenişehir Belediyesi eğitim faaliyetleriyle çocukların ferdî marifetlerini, sorun çözme yeteneklerini ve kadro çalışmalarını geliştirmelerine yardımcı olurken, birebir vakitte bilimsel kanıyı teşvik ediyor ve onları geleceğin teknoloji başkanları olmaya hazırlıyor. Yenişehir Belediyesi, çağın en süratli gelişen alanlarından biri olarak ön plana çıkan drone teknolojisi ile Yenişehirli öğrencileri tanıştırdı, eğitimlerle gençlerin teknolojiye olan ilgilerini besledi.

Lise öğrencilerine insansız hava araçları, havacılık kuralları, uçuş prensipleri, meteoroloji, hava trafiği, kumanda sistemi, aygıt bakımı ve tamiratı bahislerinde teorik ve pratik eğitimlerle takviye verildi. 18 lisede 405 öğrenci eğitimlerini muvaffakiyetle tamamlayarak, sertifika almaya hak kazandı. Zelzele bölgesinden Mersin’e gelerek, eğitimlerini sürdüren öğrenciler de eğitimlerden yararlanma fırsatı yakaladı.

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen merasimde eğitimlerini tamamlayan öğrenciler sertifikalarını Yenişehir Belediye Başkanvekili Özgür Buyruğa, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği Lideri Vahap Şehitoğlu, Yenişehir Muhtarlar Derneği Lideri Giray Atilla, Yenişehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Deniz İtina ve eğitmen Erdal Sağlam’ın elinden aldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: