Erkan Can ve İtimat Kıraç’tan Küçükçekmece’de Keyifli Söyleşi

HomeMagazin

Erkan Can ve İtimat Kıraç’tan Küçükçekmece’de Keyifli Söyleşi

Sinema ve tiyatro dünyasının usta oyuncuları Erkan Can ve İtimat Kıraç gündelik mevzular üzerine gerçekleştirdikleri “Acık Konuşalım” başlıklı söyleşiyle Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’ne konuk oldu.

Palo Alto Networks teknolojisi ile ağa bağlı tüm cihazlar daha güvenli
NATO Savunma Bakanları kritik toplantıda bir araya geldi
Büyükşehir’de 136 Zabıta ve İtfaiye Memuru Yemin Etti

Sinema ve tiyatro dünyasının usta oyuncuları Erkan Can ve İnanç Kıraç gündelik hususlar üzerine gerçekleştirdikleri “Acık Konuşalım” başlıklı söyleşiyle Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’ne konuk oldu.

Küçükçekmeceli seyircilerle samimi ve keyifli bir söyleşi gerçekleştiren ikili, ‘kendine inanç, öz hürmet ve şahsî gelişim ve oyunculuk’ üzerine sohbet ederek, gençlere değerli tavsiyelerde bulundu. Söyleşiye Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Güney Özkılınç da katıldı.

Güven Kıraç: Oyunculuğa çok inandım, yılmadım

Belirlenen bir gaye yahut maksada ulaşmak için kararlı olmanın ehemmiyetine dikkat çeken ünlü oyuncu İtimat Kıraç, “Oyuncu olmak istiyordum konservatuar imtihanlarında kalıyordum. Her kezinde hayal kırıklığı ve ıstırap hissediyordum. Ben imtihanları kaybettikçe senden oyuncu olmaz, dendi bana. Yılmadım. Tekrar, tekrar denedim. Benden oyuncu olması lazım diyordum, inanıyordum. Küskünlüğe, kırgınlığa düşmedim. 3. yıl kapıdan almasalar, bacadan gireceğimi anladılar. Oyunculuk isteyen gençlere, mümkünse becerebiliyorsanız konservatuar eğitimini alın derim. Bu mümkün değilse özgüven çok değerli bir şeydir. Vazgeçmezseniz elinizden kurtulmaz. Vazgeçmeyin. Kendinize inanın. Ben kendime inanmayı ve güvenmeyi hiçbir vakit bırakmadım” diye konuştu.

Sanatta torpil kâfi olmaz

Sanat alanında torpilin her daim kâfi olmayacağının altını çizen İnanç Kıraç, “Her şeyde torpil olduğu üzere sanatta da torpil oluyor fakat sahnede yalnızsınız. Tek başınasınız. Bir role girdiğinizde torpilinizin inanması size yetmez. Evvel kendinize inanıp, sonra da izleyiciyi inandırabilmeniz lazım. Bir kral oynuyorsanız akli melekelerini yitirmişçesine kral olduğunuza inanmanız lazım. Aslına dönersek oyunculuk mesleğinin kökeninde de kendine inanmak yatıyor” dedi.

Erkan Can: Kendinize vakit ayırmak konusunda bencil olun

Usta oyuncu Erkan Can da söyleşide, gençlerin sorularını yanıtlayarak,  kıymetli tavsiyelerde bulundu:

“Ne olmak istiyorum, diye sorun kendinize… Evvel bundan emin olun. Bu hususla ilgili yeteneğinize nazaran etrafınızdakiler size bir ışık verirler. Bunu keşfettiğinizde gelecek için bir plan yapmak gerekiyor. Bunun temeli de okumaktan geçiyor. Kendinizin öğretmeni olun. Kendinizi yetiştirin. Bu yol uzun tıpkı vakitte da çok kısa. Vakti yeterli kullanmanız gerekiyor. Azmin elinden bir şey kurtulmaz. Sokaklarda gezmek çok hoş lakin onunda bir vakti var. Onu da kısa tutmak lazım. Kendinize vakit ayırmak konusunda bencil olun. Artık yapmalısınız… Gençken yaptıklarınız ilerde aklınızda kalacak. Yaş ilerleyince okuduğunda aklında kalmıyor. Her şey gençken oluyor”

Söyleşi sonunda Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Güney Özkılınç, konuklara teşekkür ederek, çiçek takdim etti. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: