GAZİDEK, öğrencileri hayallerine kavuşturuyor

HomeEğitim

GAZİDEK, öğrencileri hayallerine kavuşturuyor

Gaziemir Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için fiyatsız hizmet verdiği Gaziemir Belediyesi Dayanak Eğitim Kursu’nda öğrenciler lise ve üniversite giriş imtihanlarına hazırlanıyor.

Devam zorunluluğunun kalkması bir fırsat mı? Disiplini sağlayan, çalışma rutunini bozmayan adaylar netlerini artırabilir…
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Konya Okulu” Programları Başladı
Beş Bin 200 Öğrenci Ders Başı Yaptı

Gaziemir Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için fiyatsız hizmet verdiği Gaziemir Belediyesi Takviye Eğitim Kursu’nda öğrenciler lise ve üniversite giriş imtihanlarına hazırlanıyor.

Gaziemir Belediyesi, eğitim projeleri kapsamında Gaziemir Belediyesi Dayanak Eğitim Kursu’nda, dar gelirli ve başarılı öğrencilere fiyatsız eğitim hizmeti veriyor. Liselere Geçiş Sistemi Sınavı’na hazırlanan 7. ve 8. sınıf öğrencileri ile üniversiteye giriş imtihanlarına hazırlanan 11. ve 12. sınıf öğrencilerine, fırsat eşitliği sağlamak maksadıyla fiyatsız eğitim veriliyor. Eğitim gören öğrencilere birebir vakitte rehberlik ve danışmanlık hizmetleri de sunuluyor.
GAZİDEK, Ana Kurs Merkezi ve Sarnıç Kurs Merkezi’nde olmak üzere iki noktada hizmet veriyor. Yeni periyot için kurs merkezinde eğitim almak isteyen öğrenciler ise Giriş Kabul İmtihanı öncesinde 31 Mayıs tarihine kadar ön kayıt müracaatları yapabiliyor.

 

“Dershanelerden bir farkı yok”
Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlanan Sıla Köymen, Gaziemir Belediyesi Takviye Eğitim Merkezi’nde haftanın dört günü branş derslerine ve kendisi için özel olarak belirlenen teğe bir derslere ve etütlere katılıyor. Sıla Köymen “Merkezimizde derslerin yanı sıra Türkiye geneli deneme imtihanları oluyor. Bu imtihanlarda eksiklerimizi görebiliyoruz. Öğretmenlerimiz her şeyimizle ilgileniyor. Arkadaş ortamımız çok hoş. Bize bu imkânları sağlayan Belediye Liderimiz Halil Arda ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Merkezde verilen eğitimlere katılarak üniversite imtihanına hazırlanan Nevim Bakan ise “Bir günü teğe bir olmak üzere haftanın dört günü eğitim alıyorum. Gaziemir Belediyesi Dayanak Eğitim Merkezi’nin fahiş fiyatlarla eğitim veren dershanelerden hiçbir farkı yok, hatta daha yeterli olduğunu düşünüyorum” tabiriyle hislerini lisana getirdi.

“Sevmediğim ders kalmadı”
İstediği üniversiteyi kazanarak hayal ettiği mesleği yapmak için merkezde düzenlenen derslere katılan lise son sınıf öğrencisi Tabiat Su Yıldız, “Haftanın dört günü, benim için belirlenen gün ve saatlerde teğe bir derslerden ve etütlerden yararlanıyorum. Öğretmenlerimin özverili dayanağıyla eğim hayatımı daha üst düzeylere taşımak için buradayım. Her öğrencinin sevdiği ve sevmediği dersler vardır. Ben bu kuruma geldiğimden beri sevmediğim ders kalmadı. Zira öğretmenlerimiz çok güler yüzlü ve yardımsever. Hiçbir vakit onlara soru sormaktan çekinmedim, onların olumsuz yansısıyla karşılaşmadım. Hakikaten çok sıcak bir ortam” dedi.  

Gaziemir Belediyesi Dayanak Eğitim Merkezi’nde Liselere Geçiş Sistemi Sınavı’na hazırlanan Burak Köseler, “Haftanın üç günü tüm branşlardan yararlanıyorum. Benim için belirlenen programlar, teğe bir dersler ve etütler sayesinde soru çözme tekniklerim gelişti. Okuldaki derslerimizi burada tekrar ederek pekiştiriyoruz, eksiklerimizi tamamlıyoruz. Burada yeni arkadaşlıklar kurarak birebir vakitte sosyalleşiyoruz. Bu kursta aldığım dersler sayesinde okul muvaffakiyetim arttı. Belediye Liderimiz Halil Arda ve öğretmenlerime teşekkür ederim” diye konuştu.  

“Sanki kolejde eğitim görüyoruz”
“Bu merkezdeki derslere başlamadan evvel hem okulun hem de dershanenin üst üste olmasının yorucu olacağını ve sıkıcı olacağını düşündüm. Fakat başlayınca yanıldığımı anladım” diyen Hatice Kübra Çukurgöz, kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Öğretmenlerimizin eşliğinde birebir düzenlenen derslere ve etütlere katılıyorum. Burada aldığım eğitim okul başarımda ve soru tahlilimde büyük katkı sağlıyor. Öğretmenlerim ve arkadaşlarım çok âlâ. Güya okuldaymışım, kolejde eğitim görüyormuşuz üzere ders işliyoruz ve bu benim için çok yeterli.”   

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: