Gaziemirli bayanlar, Bayan Şenliği’yle baharı karşıladı

HomeKültür & Sanat

Gaziemirli bayanlar, Bayan Şenliği’yle baharı karşıladı

Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği Bayan Şenliği’ne katılan bayanlar, İzmir Showband’ın seslendirdiği müzikler eşliğinde gönüllerince eğlenerek baharı karşıladı.

İzmir ve Lubliyana kuraklığa karşı güçlerini birleştirecek
Başkan Altay Ladik’te Yatırımları İnceledi, Vatandaşlarla Buluştu
”Marmara Denizi Hepimizin” mesajı

Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği Bayan Şenliği’ne katılan bayanlar, İzmir Showband’ın seslendirdiği müzikler eşliğinde gönüllerince eğlenerek baharı karşıladı.

Gaziemir Belediyesi, Gaziemir Bayan Derneği’yle iş birliğinde Şenlik Alanı’nda düzenlediği Bayan Şenliği’nde bayanları bir ortaya getirdi. Gaziemir Üretici Bayan Kooperatifi’nin de ürettiği eserleri sergilediği şenlikte, Gaziemir Belediyesi Toplumsal Yardım İşleri, Kültür ve Toplumsal İşler, Sıhhat İşleri, Basın Yayın ve Halkla Alakalar Müdürlükleri de açtıkları stantlar ile vatandaşlara belediye hizmetlerini tanıttı. Belediye işçileri gelen bayanların kederlerini dinledi.

Gaziemir Belediyesi Cumhuriyet Semtevleri kursiyerlerinin ürettiği el emeği eserler de şenliğe katılan bayanların beğenisine sunuldu. Gaziemir Belediyesi Gençlik Meclisi Üyeleri de, aktifliğe anneleriyle katılan çocukları yalnız bırakmadı. Giydikleri masal karakterlerinin kostümleriyle çocukların hayal dünyalarına hitap eden Gençlik Meclisi üyeleri, birebir vakitte çocuklara yüz boyama aktifliği de düzenleyip belediye tarafından yaşama geçirilecek Gençlik Merkezi’nin broşürlerini bayanlara dağıttı. 

Kadın Şenliği’nde, İzmir Showband kümesi sahne aldı. Şenliğe katılan bayanlar, kümenin seslendirdiği müziklere daima birlikte eşlik ettiler. Müzik kümesinin ezgileri eşliğinde dans eden bayanlar, doyasıya eğlenerek baharı karşıladı. Eşi, Gaziemir Bayan Derneği Lideri Deniz Arda ile birlikte Bayan Festivali’ne katılan Belediye Lideri Halil Arda, bayanların oyunlarına eşlik etti.

“Artık bayanların bir şenliği var”
Kadınların gücüne dikkat çeken Gaziemir Belediye Lideri Halil Arda, “Göreve geldiğimizde, ‘Gaziemir, bayanların güçlü olacağı bir kent olacak’ dedik. ‘Gaziemir’de bayanın sesi, nefesi, gücü var’ dedik. Artık de bayanların her mayıs ayında yapacağımız bir şenliği var. Gaziemir’e bahar erken geldi” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: