Geleceğe Hazırlar Podcast Serisi’nin Dördüncü Kısmında “Doğayla Ahenk İçinde Sürdürülebilir Yaşama Dönüşüm” Konuşuldu

HomeGündem

Geleceğe Hazırlar Podcast Serisi’nin Dördüncü Kısmında “Doğayla Ahenk İçinde Sürdürülebilir Yaşama Dönüşüm” Konuşuldu

TürkTraktör’ün “Geleceğe Hazırlar” podcast serisinin dördüncü kısmı yayınlandı.

Bilecik-Bursa Kültür Turları
Korkmaz ve Koruncuk Vakfı’ndan depremden etkilenen kız çocukları için anlamlı iş birliği
Geleceğe Hazırlar Podcast Serisinin Sekizinci Bölümünde “Yeni Nesil Çiftçilik” Konuşuldu

TürkTraktör’ün “Geleceğe Hazırlar” podcast serisinin dördüncü kısmı yayınlandı. Yeni kısımda Belentepe Çiftliği Sahibi, Permakültür Uzmanı, Çiftçi Taner Aksel ile ülkemizi derinden etkileyen zelzele felaketi sonrası tekrar kurulacak olan kentlerimizde tarımın nasıl sürdürülebilir kılınabileceği, kentlerin dönüşümünde tarımın pozisyonlandırılması, sürdürülebilir kentlerin toplumsal ve kültürel hayatımıza tesirleri üzere geleceği şekillendirecek pek çok mevzu konuşuldu.

Türkiye’nin otomotiv dalındaki birinci üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonundaki başkan firması TürkTraktör’ün tecrübeli gazeteci Aslı Şafak’ın moderatörlüğünde gerçekleştirdiği Geleceğe Hazırlar podcast serisinin dördüncü kısmı platformlarda yerini aldı. Tarımı ve kentleri dönüştürüp geleceğe hazırlama emelini podcast dünyasına da taşıyan TürkTraktör, yılın ikinci programında “Doğayla Ahenk İçinde Sürdürülebilir Yaşama Dönüşüm”ü konuştu.

Belentepe Çiftliği Sahibi, Permakültür Uzmanı, Çiftçi Taner Aksel’in konuk olduğu yayında; sarsıntı felaketi sonrası yine kurulacak kentlerimiz ele alınarak, tarımın nasıl sürdürülebilir kılınabileceği, kentlerin dönüşümünde tarımın pozisyonlandırılması ve sürdürülebilir kentlerin toplumsal ve kültürel hayatımıza tesirleri üzere geleceği şekillendirecek birçok mevzu değerlendirildi. Şayet sürdürülebilir tarımı başaramazsak neler yaşayabileceğimizin de öngörülerini paylaşan Aksel ile keyifli ve öğretici bir yayın gerçekleştirildi. 

“Geleceğe Hazırlar” her yeni kısımda, birbirinden bedelli konukların iştirakiyle tarım teknolojisinden çevik dönüşüme, toprağın iktisadından ilham veren teşebbüs öykülerine, verimli tarım uygulamalarından sürdürülebilir kentlere kadar ilgi alımlı ve ufuk açan birçok mevzuyu dinleyicilerle buluşturuyor. “Geleceğe Hazırlar” podcast serisine Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts ve YouTube platformlarından erişilebiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: