Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, Anneler Günü vesilesiyle yayınladığı bildirisinde, “Karşılıksız sevginin, merhametin ve fedakârlığın timsali annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun” dedi

HomeGündem

Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, Anneler Günü vesilesiyle yayınladığı bildirisinde, “Karşılıksız sevginin, merhametin ve fedakârlığın timsali annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun” dedi

Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, Anneler Günü iletisinde, “Dünyaya gözlerimizi birinci açtığımız andan itibaren; sevgisiyle, şefkatiyle, merhametiyle bizleri kucaklayan, hayatını çocuklarına adayan, her anımızda yanımızda olan ve hakkı hiç ödenemeyecek olan annelerimizin bu müstesna gününü kutlamanın memnunluğunu yaşıyoruz.

Filler Dövüşüyor, Çocuklar Eziliyor… Gazze’de Öldürülen Çocuklar ‘Uluslararası Çocuk Haklarının İzlenmesi: Küresel Örnekler Sempozyumunun da Gündeminde…
Melis İşiten “Annelik Ömürlük Öğrenme Hali”
Kolik Olan Bebekleri Rahatlatacak 7 Yöntem

Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, Anneler Günü bildirisinde, “Dünyaya gözlerimizi birinci açtığımız andan itibaren; sevgisiyle, şefkatiyle, merhametiyle bizleri kucaklayan, hayatını çocuklarına adayan, her anımızda yanımızda olan ve hakkı hiç ödenemeyecek olan annelerimizin bu müstesna gününü kutlamanın memnunluğunu yaşıyoruz. 

Bizi şartsız seven annelerimiz, bizim için dünyanın en değerli varlıklarıdır. Anne sevgisini kalplerinde yaşatabilenler için aslında; bir gün değil, yılın her günü Anneler Günü’dür.

Bizim inancımıza nazaran, annelik dünyanın en ulu, en kutsal makamlarından biridir. Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.), “Cennet, annelerin ayakların altındadır” diyerek, anneliğin ne kadar kutsal olduğunu açıkça söz etmiştir.

Annelerimizin hayatını kolaylaştırmak, sırf ihtiyaç duyduklarında değil, her vakit yanlarında olmak, onları sevmek ve emeklerinin boşa gitmediğini gösterecek bir ömür biçimini benimsemek, hepimize düşen en büyük görev ve sorumluluktur.

Annelerimizden dünyaya geldiğimiz andan itibaren hissederek ve yaşayarak öğrendiğimiz sevgi, özveri ve müsamaha, ömrümüz boyunca bize yol gösteren ve gelecek nesillere da öğretmemiz gereken ortak değerlerimizdir.

Bu kanılarla; başta başımın tacı annem, iki çocuğumun annesi sevgili eşim ve sayın kayınvalidem olmak üzere; bizleri güçlü kılan ulu varlıklarımız annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin değerli annelerinin ve bir yanı hekim olup tahlil arayan, bir yanı hemşire olup evladının tüm bakımını yapan, bir yanı eğitimci olup bir sözü, bir adımı için yıllarını harcayan engelli çocuklarımızın değerli annelerinin ellerinden öpüyor, sağlıklı uzun bir ömür, ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: