Hırsızlar binadaki su sayaçlarını çaldı, bina susuz kaldı

HomeGündemYerel

Hırsızlar binadaki su sayaçlarını çaldı, bina susuz kaldı

Sultangazi'deki dört katlı bir binadaki 22 su sayacı, hırsızlar tarafından çalındı. Binada oturanlar susuz kaldı.

Schneider Electric, Net Sıfır Binalar Alanında Yenilikçi Liderlerle Bir Araya Geldi
İngiliz bakanın panik dolu anları! Bir anda sığınaklara koştular
Beylikdüzü’nün Riskli Binaları Tespit Ediliyor

Sultangazi’de bulunan bir binadaki tüm su sayaçları, iki kişi tarafından çalındı. Binada yaşayanlar yaşanan olay nedeniyle hem susuz kaldıklarını hem de ziyana uğradıklarını söyledi.

‘DİĞER EKİPMANLARA ZİYAN VERMEMİŞLER’

DHA’nın haberine nazaran olay, 7 Mayıs Pazar günü saat 07.30 sıralarında İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan 4 katlı bir binada meydana geldi. Binaya gelen 2 kuşkulu tüm katları dolaşarak, su sayaçlarını söktü.

İki kuşkulu çaldıkları su sayaçlarını yanlarında getirdikleri çanta ve bir poşete koyduktan sonra binadan ayrıldı. Su sayaçlarının çalındığı, binada yaşayanların suların akmadığını fark etmesiyle ortaya çıktı. Vanaları denetim eden apartman sakinleri su sayaçlarının 2 kuşkulu tarafından çalındığını öğrendi.

Yaşananları anlatan ve binada ofisi bulunan Enes Genç, “Sabahleyin arkadaşlar görmüşler. Binaya girilmiş kamera kayıtlarından da denetim ettik. Tüm su sayaçlarını sökmüşler; binanın içi su dolmuş. Asansör bozulmuş. Birçok ziyana uğradık. Toplam 4 katın su sayaçlarını sökmüşler öndeki dükkanlarla birlikte. Bir katta zati 6 sayaç var. Yaklaşık 22 tane sayaç sökülmüş. Birkaç adedini sökememiş bırakmışlar. Yalnızca sayaçları söküp götürmüşler öbür ekipmanlara ziyan vermemişler.

‘SU SAYAÇLARINI SATIYORLAR’

Su sayaçlarını satmak için götürdüklerini düşünüyoruz. Dünden beri binanın tamamında su yok zira birçok noktada vanalar takılmadığı için su akıyor. Susuz bina. Yalnız şöyle bir sorun da var. İSKİ’den yeni sayaçların takılmasının fazla bir prosedürü var. Evvel İSKİ’den borcu yoktur kağıdını alıp, daha sonra karakola gidiliyor. Karakolda tutanak tutulduktan sonra tekrar İSKİ’ye gidiliyor. Bu formda birkaç etap var. Bu sürecin biraz daha kolaylaştırılması gerekiyor. Güçlü bir süreç var. Başımıza bu türlü bir şey geldikten sonra, bu sürecin biraz daha kolay olması gerekir diye düşünüyorum. Bütün bina susuz kaldı şu anda” dedi.

Genç, “Çalıp bunu satıp düşük paralar eden materyaller fakat bunlara kadar düşmüşler. Çalıp satıyorlar” halinde konuştu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: