Hyundai Yeni i20 Şık ve Sportif Dizaynıyla Dikkat Çekiyor.

HomeOtomobil

Hyundai Yeni i20 Şık ve Sportif Dizaynıyla Dikkat Çekiyor.

Hyundai i20, artık yenilenen ön ve art görüntüsüyle B segmentine taze bir kan pompalıyor.

Kartepe Teleferik Katlı Otopark ihalesine 4 teklif
MAN Araçları Dayanıklı Motorları ile Yıllara ve Yollara Meydan Okuyor
Türkiye Afrika İş İlişkilerinde İş Birliği Alanları Genişliyor

Hyundai i20, artık yenilenen ön ve art görüntüsüyle B segmentine taze bir kan pompalıyor.

• Sınıfının başkanı akıllı teknolojilerle donatılan yeni model, mert renkleriyle de dikkat çekiyor.

• i20, konfor ve rahatlık için geliştirilen özellikleriyle de pratiklik ve güvenlik sunmaya devam ediyor.

Hyundai, yakın vakitte şık dizaynıyla yollara çıkacak yeni i20’nin fotoğraflarını paylaştı. Makyajlanan arabanın güvenlik ve sınıfının en yeterlisi irtibat özellikleri, B segmentine şık bir alternatif sunuyor.

Zarif ve sportif tasarım

Yeni i20, göz alıcı bir tabir sergileyen şık ve çağdaş bir dış görünüme sahip. Ön tamponun yeni biçimi ve deseni, sportif radyatör ızgarasıyla birleşerek süper bir görsellik oluşturuyor. Sportif ögelerle şık bir görünüm oluşturmak için geliştirilen bir öteki kısım ise art tampon. Tekrar tasarlanmış bu art tampona Z halindeki LED stop lambaları eşlik ediyor. Hyundai i20, yeni tasarlanmış 16 ve 17 inç jantlarıyla da dinamik imgesini destekliyor.

i20’nin tasarımı, hem dış hem de iç yerde orantı, mimari, tarz ve teknolojiyi uyumlu hale getiren duygusal ve dinamik tarzıyla övgü topluyor. Model, alçak tavan profili ve uzun dingil arası sayesinde sportif duruşunu koruyor. Bu özellikler, hava direncini düşürerek aracın aerodinamiğini de geliştiriyor. Dinamik tasarımı ve aerodinamik özellikleri sayesinde üstün bir yol tutuşa sahip olan i20, yakıt verimliliğinde de hayli başarılı. Yeni i20, kompakt B segmenti boyutlarıyla kullanıcılarına hayli geniş bir iç hacim sunuyor. Bunun yanı sıra art koltuklar dik pozisyondayken 352 litrelik bir bagaj hacmi sunuyor. Art koltuklar yatırıldığında da bu hacim 1.165 litreye kadar çıkıyor.

Hyundai eser yelpazesine eklenen bu yeni model, sekiz gövde rengi ve isteğe bağlı siyah tavanla sunuluyor. Mevcut renklere eklenen yeni Metalik Sarı, Gri ve Meta Mavi, makyajlı i20’nin yeni özellikleri ortasında yer alıyor. Tıpkı vakitte şoförün ve yolcuların ruh halini yine canlandırması için de kokpitin birtakım kısımlarında sarı renge yer verilmiş. 

Kusursuz teknoloji

Yeni i20, araç içi tecrübesini yolcular için daha da kolay hale getiren en son irtibat özellikleriyle birlikte geliyor. Hyundai i20, standart 4,2 inç LCD ekran, USB type-C, 4G ağına dayalı ikinci jenerasyon eCall ve Over-the-Air (OTA) harita güncellemeleri ile donatılıyor.

Makyajlı model, isteğe bağlı olarak 10,25 inç gösterge, 10,25 inç multimedya ekranı, Apple CarPlay, Android Auto, kablosuz şarj aygıtı ve en gelişmiş Bluelink® telematik güncellemesini de sunuyor.  Hyundai Smart Sense güvenlik özellikleri de artık standart. Ön Çarpışma Tedbire Yardımcısı (FCA) artık bisikletlileri de içeriyor. FCA, öndeki araçlarla arayı algılayarak muhtemel kazaları tespit etmeye ve bunlardan kaçınmaya yardımcı oluyor. Şerit Takip Asistanı (LFA) ise aracın mevcut şeritte kalmasını sağlıyor. Art Çapraz Trafik Asistanı (RCCA), gerideki ve yandaki araçlarla mümkün çarpışma riski algıladığında park yerinden geri geri çıkarken otomatik fren uyguluyor. Kör Nokta Çarpışma Tedbire Asistanı (BCA), sağ yahut sol şeritte bir araç algılandığında dikiz aynalarında beliren görsel ikazları kullanıyor. Navigasyon tabanlı Akıllı Sürat Sabitleyici (NSCC) ise otoyollardaki virajları yahut düzlükleri iddia etmek için aracın navigasyon sistemini kullanıyor ve daha inançlı sürüş için suratı ayarlıyor. 

Sürücüler için akıllı bir seçim olan yeni i20, şık ve sportif bir tasarım arayanların ilgisini çekecek. Yenilenen model, daha âlâ araç içi aydınlatma için mevcut ampullerini LED teknolojisiyle değiştiriyor ve çok renkli ortam ışıklarına kavuşmuş oluyor. Böylelikle i20, iç aydınlatmanın rengini yolcuların ruh hallerine nazaran ayarlayabiliyor. Araçta üstün bir müzik keyfi için de BOSE® Premium ses sistemine yer veriliyor.

Yeni i20’nin üretimine 2023’ün üçüncü çeyreğinde Hyundai’nin İzmit’teki fabrikasında başlanacak ve daha sonra Avrupa ve Türkiye’de eş vakitli olarak satışa sunulacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: