İmza gençler için atıldı!

HomeGündem

İmza gençler için atıldı!

Lüleburgaz Belediyesi kapsamlı, bütüncül ve etkin iş gücü piyasası önlemlerinin uygulanması yoluyla iş gücüne iştirak ve istihdam edilebilirliğin artırılmasını hedefleyen “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler İçin İşgücü Piyasası Takviye Programı için Hibe Programını – NEETPRO” hayata geçirecek.

Sevinç Anaokulu Ankara Yenimahalle’de Açıldı
Süleyman Çelebi AKM’de Anılacak
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Çerçioğlu mesajında şu ifadelere yer verdi

Lüleburgaz Belediyesi kapsamlı, bütüncül ve etkin iş gücü piyasası önlemlerinin uygulanması yoluyla iş gücüne iştirak ve istihdam edilebilirliğin artırılmasını hedefleyen “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler İçin İşgücü Piyasası Takviye Programı için Hibe Programını – NEETPRO” hayata geçirecek. Gençler için değerli olacak kelam konusu AB projesini Lüleburgaz Belediye Lider Yardımcısı Leyla Güncer imzaladı.

“NEET PRO” kapsamında hazırlanan “Improve and Develop NEETs Skills and Competencies for Succesful Job Placement” isimli AB projesi hibe almaya hak kazandı. Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nın eş başvuran olduğu 310.893,44 Euro’luk bütçesi olan ve 12 ay sürecek projenin iştirakçileri ise Kırklareli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu ile Lüleburgaz Belediyesi İşçi Hizmetleri A.Ş. oldu. Kelam konusu projenin mukavelesi, Belediye Lider Yardımcısı Leyla Güncer tarafından Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı- Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nda imzalandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: