İnegöl Pürüz Tanımadı

HomeSpor

İnegöl Pürüz Tanımadı

İnegöl Belediyesi ile Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen “Engelsiz Kalpler Futsal Turnuvası” renkli imajlara sahne oldu.

Başkan Özyiğit, “Siyasi tercihi ne olursa olsun Yenişehir ailesi daima yan yana duracak”
Buca Belediyesi Yaylacıklı anneleri andı
Kemer Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı

İnegöl Belediyesi ile Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen “Engelsiz Kalpler Futsal Turnuvası” renkli imgelere sahne oldu. Engelli öğrenciler ile protokol, atletler ve belediye çalışanının alana indiği turnuvada engelli öğrencilerin performansları tam not aldı.

İnegöl Belediyesi ve Ulusal Eğitim Müdürlüğü, 10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan Engelliler Haftası kapsamında özel bir aktiflik gerçekleştirdi. İnegöl Belediyesi Manisiz Toplumsal Ömür Merkezimiz ile Ulusal Eğitime bağlı Özel Eğitim Okullarının iştirakiyle “Engelsiz Kalpler Futsal Turnuvası” düzenlendi. Engelli öğrenciler ile protokol, sportmenler ve belediye işçisinin alana indiği turnuva Yunus Emre Spor Kompleksinde gerçekleştirildi.

HEM İSİMLER HEM TAKIMLAR DİKKAT ÇEKTİ

Belediye Lider Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, Ulusal Eğitim Müdürü Ali Hakikat, İnegölspor Lideri Kani Ademoğlu, İnegölsporlu futbolcular ve belediye çalışanlarının engelli öğrencilerle birebir sahayı paylaştığı turnuvayı Belediye Lideri Alper Taban’da tribünden takip etti. Turnuvada kadrolar İnegöl’ün bedelleri olan; Oylat, Çilek, Mobilya ve Köfte isimleriyle alana çıktı.

“BİR BİRİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Müsabakalar öncesi kısa bir konuşma yapan İnegöl Ulusal Eğitim Müdürü Ali Yanlışsız, “Bugün İnegöl Belediyemizle birlikte bir birincisi gerçekleştiriyoruz. Manisiz Kalpler Futsal Turnuvası için bir ortadayız. Ben karşılaşmada yer alan tüm ekiplere ve atletlere muvaffakiyetler diliyorum. Bu manalı ve son derece özel aktifliğe takviye veren Belediye Liderimiz Alper Taban’a teşekkür ediyorum” dedi.

“KATILAN HERKES GÖNLÜMÜZÜN ŞAMPİYONU”

Belediye Lideri Alper Taban da yaptığı selamlama konuşmasında; “Bugün çok özel bir çalışmaya imza atıyoruz. Engelliler Haftası münasebetiyle yapılan bir aktiflik bu. Manisiz Kalpler Futsal Turnuvası kapsamında bugün bizleri bir ortaya getirdiler. Çok keyifli karşılaşmalar olacak görüyorum ki. Ben de olabildiğince takip edeceğim. 10’ar dakikalık maçlar oynanacak. Devamında kupa merasimi gerçekleştirilecek. Rıdvan Sayın arkadaşımızın konseriyle de programımız sona erecek. Burada alana inen herkes bizim gönlümüzün şampiyonudur. O yüzde tüm kadroları ve atletleri tebrik ediyorum şimdiden” sözlerine yer verdi.

FİNAL RIDVAN SAYIN KONSERİYLE YAPILDI

Konuşmaların akabinde turnuvanın başlangıç vuruşunu da Belediye Lideri Alper Taban ile İnegölspor Lideri Kani Ademoğlu yaptı. Daha sonra 10’ar dakikalık karşılaşmalarla 4 kadro kıyasıya bir gayret sergiledi. Turnuva sonucunda Mobilya kadrosu şampiyonluğa ulaştı. Turnuvanın sonunda kupa ve madalya merasimi ile aktiflik tamamlandı. Kupa merasiminde Rıdvan Sayın sahneye çıkarak finali süper sesiyle süsledi. Konserde engelli öğrenciler unutulmaz anlar yaşadı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: