İş Sıhhati ve Güvenliği Haftası etkinliklerle kutlanıyor: Ytong çocukları baret boyadı, iş güvenliğinin kıymetine dikkat çekti

HomeEkonomi

İş Sıhhati ve Güvenliği Haftası etkinliklerle kutlanıyor: Ytong çocukları baret boyadı, iş güvenliğinin kıymetine dikkat çekti

Türk Ytong, ülkemizde her yıl 4-10 Mayıs tarihleri ortasında kutlanan İş Sıhhati ve Güvenliği Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklerle çalışanlarının iş güvenliği konusundaki farkındalığını artırmayı hedefliyor.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü
Filler Dövüşüyor, Çocuklar Eziliyor… Gazze’de Öldürülen Çocuklar ‘Uluslararası Çocuk Haklarının İzlenmesi: Küresel Örnekler Sempozyumunun da Gündeminde…
Bir kişinin madde kullanıp kullanmadığı nasıl anlaşılır?

Türk Ytong, ülkemizde her yıl 4-10 Mayıs tarihleri ortasında kutlanan İş Sıhhati ve Güvenliği Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklerle çalışanlarının iş güvenliği konusundaki farkındalığını artırmayı hedefliyor. 

Türk Ytong çalışanlarının çocukları, Ytong fabrikalarındaki iş güvenliği kurallarını eğlenerek öğrendiler. Çocukların iş güvenliğini anlatan fotoğraflarla renklendirdiği baretler Türk Ytong’un 5 fabrikasındaki stantlarda buluştu.

Türkiye’nin başkan gazbeton üreticisi Türk Ytong, 4-10 Mayıs tarihleri ortasında kutlanan İş Sıhhati ve Güvenliği Haftası kapsamında, çalışanlarının ve ailelerinin iş güvenliği konusundaki farkındalığını artırmak hedefiyle etkinlikler düzenledi.

Türk Ytong çalışanlarının çocuklarının iştirakiyle düzenlenen Hayal Gücüne Güven temalı aktiflikte, çocuklara yönelik iş güvenliği ve sıhhati kuralları hakkında bilgilendirici bir eğitim görüntüsü hazırlandı. Türk Ytong’un 5 fabrikasındaki 350 çocuğa baret ve boyalar gönderildi. Sağlıklı ve inançlı ortamda çalışmanın kurallarını öğrenen çocuklardan bu kuralları baretlere resmetmeleri istendi. Çocukların renklendirdiği baretler ve ebeveynleriyle çektirdikleri fotoğraflar fabrikalardaki stantlarda buluştu.

Dilovası Ytong fabrikasındaki standın açılışında çalışanlarla buluşan Türk Ytong İdare Heyeti Lideri Fethi Hinginar “Yaşamı manalı, çağdaş ve inançlı kılan bir şirketin kesimleriyiz. Yaptığımız işin kıymeti hem Türkiye’de hem de dünyada takdirle karşılanıyor. Bunu sürdürülebilir kılmanın yolu güvenlikten geçiyor. Sizlerin itinası ile işimize ve geleceğe inançla bakıyoruz. Güvenliği işimizin her anına yansıtmak, kendimiz kadar tüm çalışma arkadaşlarımız ve aileleri için de önemsemek durumundayız. Bu nedenle bugün burada çocuklarımızın bu hoş yapıtları ortasında sizlerle olmak benim için daha da manalı.” dedi.

Etkinlikte konuşan Türk Ytong Genel Müdürü Tolga Öztoprak, çalışanların güvenliğini sağlamanın öncelikleri olduğuna dikkat çekerek, “Her çalışanımızın birebir sorumluluk anlayışıyla sahiplendiği ortak iş güvenliği kültürünü daha da üst düzeye çıkarmak ve kaza sayısını sıfıra indirmek en değerli maksadımız. Bunun için belirlediğimiz yenilikçi yaklaşımla, gerekli adımları atarak amaçlarımıza daima birlikte ulaşacağız. Fabrikalarımız ortasında bu alandaki iş birliğini artırarak her alanda olduğu üzere iş güvenliği konusunda da örnek olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Çocuklarımız Ytong ailesinin parçası

Türk Ytong’un büyük bir aile olduğunu belirten Tolga Öztoprak şöyle devam etti: “Her bir çalışanımızın ailesi de bizim bir modülümüz. Her bir modülümüzün huzuru, memnunluğu ve güvenliği bizim için değerli. İşte tam da bu nedenle aile kavramını odağımıza aldık. Hayal Gücüne Güven temasıyla ortaya koyduğumuz bu hoş çalışma ile iş güvenliğinin konutlarımızda, aile ortamında da konuşulan bir husus olmasını hedefledik. Çocuklarımıza resimledikleri baretlerle ve gülen yüzleriyle fabrikalarımızı renklendirdikleri, bize her baktığımızda inançlı, huzurlu ve keyifli bir geleceği hatırlattıkları için tek tek teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: