Kınık Toptancı Hali Projesi’nde çalışmalar sürüyor

HomeGündem

Kınık Toptancı Hali Projesi’nde çalışmalar sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kaş’ın Kınık Mahallesi’nde 320 bin metrekare alan üzerinde üretimi devam eden Toptancı Hal Kompleksi inşaatı süratle devam ediyor.

Karamürsel terminal binasında ilerleme %40
Man peş peşe teslimatlarla yollardaki “Aslan” sayısını arttırmaya devam ediyor
Lüleburgaz’da ‘Halk Ekmek’ dönemi başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kaş’ın Kınık Mahallesi’nde 320 bin metrekare alan üzerinde imali devam eden Toptancı Hal Kompleksi inşaatı süratle devam ediyor. 120 dükkanın yer alacağı kurulcu bloklarında çalışmalar tamamlanmış, tüccar blokları ve çeşitli kesimlere hizmet veren işyerleri ile tesise ilişkin alt yapı çalışmaları sürüyor. 

Yaş zerzevat meyve üretiminin merkezi pozisyonundaki Antalya’ya çağdaş hal kompleksleri kazandırmaya devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kaş Kınık Toptancı Hali Projesi süratle ilerliyor. Kaş’ın Kınık, Ova ve Yeşilköy hallerini tek çatı altında toplayacak olan Kınık Toptancı Hali 320 bin metrekare alan üzerinde inşa ediliyor.

İNŞAAT ÇALIŞMALARI SÜRATLE SÜRÜYOR

10 bloktan ve 120 adet dükkandan oluşan kurulcu bloklarında kaba inşaat, duvar sıva ve boyası, PVC doğrama, cam, çatı yalıtımları tamamlanmış olup çatı kaplama işlemleri  %95 düzeyine gelindi. Tüccar bloklarından 80 adet dükkanın bulunduğu B2 blokta kaba inşaata dair kalıp, demir ve beton imalatları süratle devam etmekte olup ,%70 düzeyine ulaşıldı. Yeniden tüccar bloklarından 40 adet dükkanın bulunmuş olduğu B3 blokta da temel imalatlarına başlanmış ve hızla devam ediyor. 

MODERN HAL PROJESİ

Batı Akdeniz’in en çağdaş hal projesinin tamamlanmasıyla Kınık, Ova ve Yeşilköy toptancı hallerinin buraya taşınması planlanıyor. Üretici ve komitecilerin her türlü muhtaçlığının düşünüldüğü projede, 120 adet kurulcu dükkanı, 136 adet tüccar ardiyesi ve 72 adet çeşitli kesimlere hizmet edecek ticari dükkan bulunuyor. Proje kapsamında idare ofislerinin ve toplantı odalarının bulunduğu idari bina yer alıyor. Hal kompleksi içerisinde 1200 kişilik cami ve şadırvan, 20 bin metreküp kapasiteli soğuk hava deposu, 54 bin metrekare büyüklüğünde kurulcu meydanı da olacak. Toplumsal donatı alanları kapsamında ise halı saha, soyunma odaları ve duş üniteleri de bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: