Konak’ta Sandık Yolunda Pürüz Yok

HomeGündem

Konak’ta Sandık Yolunda Pürüz Yok

Konak Belediyesi, 14 Mayıs’ta engelli seçmenlere fiyatsız ulaşım dayanağı sağlayacak.

Geleceğin şefleri hünerlerini sergiledi
9. Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları sona erdi
Yenişehir Avrupa Triatlon Kupası’nda milli triatlet Selinay Tuğçe Kır altın madalya kazandı

Konak Belediyesi, 14 Mayıs’ta engelli seçmenlere fiyatsız ulaşım dayanağı sağlayacak. Belediye, engelli seçmenleri oy kullanacakları okullara götürüp, tekrar konutlarına bırakacak.

Konak Belediyesi, 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Devir Milletvekilliği Genel Seçimi’nin yapılacağı 14 Mayıs’ta oy kullanacak engelli seçmenlere fiyatsız ulaşım hizmeti verecek. Engelli seçmen konutundan alınıp oy kullanacağı okula götürülecek; oyunu kullandıktan sonra tekrar konutuna bırakılacak.

Konaklı seçmenlerin hiçbir zorlukla müsabakadan oylarını kullanmalarını istediklerini söz eden Konak Belediye Lideri Abdül Batur, “Hemşehrilerimizin huzur ve inanç ortamı içinde, demokratik hakları olan oy verme sürecini gerçekleştirmelerini istiyoruz. Bu nedenle biz de lokal idare olarak tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Engelli hemşehrilerimizin de 14 Mayıs’ta oy kullanacakları okullara zahmetsizce ulaşmalarını sağlamak istedik. Bu nedenle ulaşım takviyesi sağlıyoruz. Bu demokratik hakkın önünde hiçbir pürüz olamaz. Biz de bu desteğimizle yanlarında olacağız” diye konuştu.

Evden alınıp meskene bırakılacak

Konak Belediyesi,  seçim günü olan 14 Mayıs’ta engelli vatandaşları meskenlerinden alarak belediyeye ilişkin araçlarla oy kullanacakları sandıklara ulaştıracak. Vatandaşlar oy verme süreci tamamlandıktan sonra tıpkı araçlarla konutlarına tekrar nakledilecek.

Seçim günü oy verecekleri okullara belediyenin ulaşım hizmetiyle gitmek isteyen engelli vatandaşların 0 541 559 27 18 numaralı telefonu arayarak Konak Belediyesi’ne ulaşması ve kaydını yaptırması gerekiyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: