Konya Büyükşehir Hatay’da KOMEK Açıyor

HomeEğitim

Konya Büyükşehir Hatay’da KOMEK Açıyor

Hatay’da zelzele sonrası ömrün olağana dönmesi için tüm imkanları seferber eden Konya Büyükşehir Belediyesi, Hataylı depremzedelere bir takviye de KOMEK ile verecek.

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Kemer-Kalkan Etabı Başladı
Seymen Millet Bahçesi’nde yoğun tempo
Kemeraltı çarşısı yılbaşına hazırlanıyor

Hatay’da sarsıntı sonrası hayatın olağana dönmesi için tüm imkanları seferber eden Konya Büyükşehir Belediyesi, Hataylı depremzedelere bir takviye de KOMEK ile verecek. 

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, KOMEK’in Hatay’daki birinci etap Konya Konteyner Kentte kurs merkezi açacağını belirterek, “Dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla yaralarımızı daima birlikte saracağız inşallah” dedi. KOMEK kayıtları, açıklanacak tarihlerde “komek.org.tr” adresinden yapılacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), zelzele bölgesi Hatay’da kurs merkezi açıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, 6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketinin akabinde Hatay’da ömrün olağana dönmesi arama-kurtarmadan altyapıya, lojistikten su teminine, besin ve kıyafet yardımından güce, taşınabilir mutfaklardan konteyner kent kurulumuna kadar her alanda depremzedelerin yanında olmaya çalıştıklarını anımsattı.

Hatay’da hizmet vermeye başlayan birinci etap konteyner kentin akabinde ikinci ve üçüncü etapta da artık son hazırlıkları yaptıklarını vurgulayan Lider Altay, “Konya olarak oluşturduğumuz birinci etap konteyner kentte bölge halkına bir dayanak de KOMEK’le vereceğiz inşallah. Başarısı ülke hudutlarını aşan ve Konya’mızın değerli bir markası haline dönüşen KOMEK’imizde; boyama, takı tasarım, yapay rattan örgü, amigurumi, doğal taş işlemeciliği, mefruşat alanlarında fiyatsız eğitimler çok yakında başlayacak. Bilhassa Hataylı bayanlar için bu acılı süreçte büyük fırsat oluşturacak. Hatay’da KOMEK kursiyeri olmak için kayıt tarihlerini çok yakında açıklayacağız. Ayrıyeten Hatay’da ikamet eden vatandaşlarımızdan eğitmen olmaya yeterliliği olanlar Hatay KOMEK’e usta öğretici olarak müracaat yapabilecek. KOMEK kayıtları, açıklanacak tarihlerde ‘komek.org.tr adresi’ gerçekleştirilecek. Dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla yaralarımızı daima birlikte saracağız inşallah” diye konuştu. 

Güzelburç Mahallesi İpekyolu Caddesinde kurulan 1. Etap Konya Konteyner Kentte açılacak Hatay KOMEK hakkında ayrıntılı bilgiye “komek.org.tr” adresinden yahut 0501 732 46 46 nolu çizgiden ulaşılabiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: