Loft Art’ın ‘Prestij Sergisi’ serisinin ikinci konuğu Türkiye’nin yetiştirdiği değerli sanatkarlardan Mehmet Güleryüz

HomeKültür & Sanat

Loft Art’ın ‘Prestij Sergisi’ serisinin ikinci konuğu Türkiye’nin yetiştirdiği değerli sanatkarlardan Mehmet Güleryüz

Bağımsız sanat alanı Loft Arka, usta sanatkarları onurlandırdığı ve yılda bir sefer gerçekleştirdiği ‘Prestij Sergisi’ serisinin ikincisinde Türkiye'nin kıymetli sanatkarlarından Mehmet Güleryüz'ü sanatseverlerle buluşturuyor.

Kartal, Yeni Stadına 7 Ayda Kavuştu
Ödemiş’in güney çevre yolu için askı süreci başladı
Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu’nun Üçüncüsü Tamamlandı

Bağımsız sanat alanı Loft Arka, usta sanatkarları onurlandırdığı ve yılda bir defa gerçekleştirdiği ‘Prestij Sergisi’ serisinin ikincisinde Türkiye’nin değerli sanatkarlarından Mehmet Güleryüz’ü sanatseverlerle buluşturuyor. 

Dün akşam sanat ve cemiyet hayatından isimlerin katıldığı ön gösterim ile kapılarını açan ve Güleryüz’ün yapıtlarından oluşan stant, 10 Mayıs – 9 Temmuz 2023 tarihleri ortasında Loft Art’da gezilebilecek.

Sanatta fırsat eşitliği yaratma amacıyla bağımsız ve genç sanatkarlara alan sağlayarak beğeni kazanan sanat alanı Loft Art, usta sanatkarları onurlandırdığı ve yılda bir sefer gerçekleştirdiği ‘Prestij Sergisi’ serisinin ikincisi dün akşam sanat ve cemiyet hayatının katıldığı davetle kapılarını açtı.

Loft Arka, ikinci İtibar Sergisi’nde, Türkiye’nin yetiştirdiği değerli sanatkarlardan biri olan ressam, muharrir ve tiyatro sanatkarı Mehmet Güleryüz’ü ağırlıyor. Güleryüz’ün yapıtlarından oluşacak stant, 10 Mayıs – 9 Temmuz 2023 tarihleri ortasında Loft Art’ın İstanbul Beşiktaş Nisbetiye On’daki yerinde sanatseverlerle buluştu.

Mehmet Güleryüz’ün 2013-2023 yılları ortasında Paris’te ürettiği yapıtların yer aldığı bir seçkiyle sanatseverlerin karşısına çıktığı standın küratörlüğünü ise Mehmet Güleryüz’ün oğlu Kerimcan Güleryüz üstleniyor.

SATILAN SANAT YAPITLARI TİKAV

PROJELERİNE KAYNAK OLUYOR

Akfen Holding’in genç sanatkarları desteklerken, sanatın tüm disiplinlerinde eser üreten bağımsız sanatkarlara alan sağlamayı amaçladığı sanat alanındaki birinci projesi olan Loft Art, bu sanatkarlardan temsiliyet almadan onları görünür kılmayı hedefliyor.

Loft Arka, kapılarını açtığı 2021 yılında itibaren Humano, Symbio, Bir Kelebeğin Kasırgası ve Bir Öteki Hikâye sergilerini hayata geçirdi. 

Sanat alanında satışı gerçekleştirilen eserler, Akfen Holding tarafından kurulan, bayan, genç ve çocukları merkezine alarak ulusal ve milletlerarası toplumsal sorumluluk projeleri hayata geçiren Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sıhhat Vakfı (TİKAV) çalışmalarına da kaynak oluyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: