Menderes’ten Depremzede Üreticilere Dayanak

HomeGündem

Menderes’ten Depremzede Üreticilere Dayanak

Menderes Belediyesi tarafından Hataylı süt üreticisine dayanak olmak hedefiyle 2 adet süt tankı zelzele bölgesine hibe edildi.

Bodrum Belediyesi, Deneysiz Belediyesler Arasına Katılıyor
Üsküdar’da Kentsel Dönüşüm Coşkusu
Kemer Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı

Menderes Belediyesi tarafından Hataylı süt üreticisine takviye olmak gayesiyle 2 adet süt tankı sarsıntı bölgesine hibe edildi.

Menderes Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısında oy birliğiyle alınan karar sonucunda Hatay’da ki depremzede süt üreticisine takviye olmak ismine 2 adet süt tankı hibe edildi. Menderes Belediyesi Ziraî Hizmetler Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında süt tankları tırlara yüklenerek bölgeye gönderildi. Tanklar Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Hassa’da kurulacak süt toplama merkezinde faaliyet gösterecek.

Yem yardımı

Meclis kararında ayrıyeten zelzeleden ziyan gören Osmaniye’deki üreticilere ulaştırılmak üzere besi yemi dayanağı verilmesi de kabul gördü. Yapılacak çalışmanın akabinde Osmaniye’de ki tarım kooperatifleri ve üreticilere 150 bin liralık besi yemi yardımı da yapılacak.

Her vakit yanlarındayız

Yapılan dayanaklarla ilgili konuşan Menderes Belediye Lider V. Erkan Özkan, ‘’ 6 Şubat’ta yaşanan sarsıntının akabinde hem sarsıntı bölgelerine hem de ilçemize gelen depremzede vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdürüyoruz. Hafta sonu meclis üyelerimizle birlikte Hatay’a giderek bölgede ki depremzede vatandaşlarımızla bir ortaya geldik, onların meselelerini ve taleplerini dinledik. Her yıl gerçekleştirdiğimiz uçurtma şenliğimizi de Samandağı’nda yaparak depremzede çocuklarımızla bir olduk. Mayıs ayı meclisimizde aldığımız kararla da bünyemizde yer alan 2 adet süt tankını Hatay’da ki süt üreticileri için hibe ettik. Tanklarımız yola çıktı. Ayrıyeten yem takviyesiyle de Osmaniye’de ki üreticimizin yanında olacağız. Onun için de gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bölgedeki iktisadın canlanması ve üreticinin desteklenmesi ismine her türlü dayanağı vermeyi sürdüreceğiz’ dedi.

 

Hatay büyükşehir belediyes hassa da süt toplama merkezi kuruyor,

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: