Menemen Villakent’in altyapısı güçlendi

HomeGündem

Menemen Villakent’in altyapısı güçlendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, dirençli kent maksadıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında en küçük yerleşimleri dahi güçlü altyapıya kavuşturmaya devam ediyor.

Milas Belediyespor İlk Maçına Çıkıyor
Marshall, Yılın Rengi “Tatlı Huzur”u marka dostlarının katıldığı özel bir etkinlikte açıkladı
Resmi Gazete’de bugün (3 Ekim 2023 Resmi Gazete kararları)

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, dirençli kent amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında en küçük yerleşimleri dahi güçlü altyapıya kavuşturmaya devam ediyor. Menemen’in Villakent Mahallesi da bu kapsamda yeni kanalizasyon altyapısına kavuştu.

İZSU Genel Müdürlüğü, Menemen Villakent bölgesindeki yeni yerleşim alanlarının güçlü altyapıya kavuşturulması gayesiyle üretimine başladığı yeni kanalizasyon çizgisinin imalatını tamamladı. 4 milyon 850 bin liralık yatırımla Villakent’e hizmet vermeye başlayan 1,2 kilometrelik kanalizasyon çizgisi bölgede yaşanabilecek mümkün koku sorununun ve etraf kirliliğinin de önüne geçiyor.

30 ilçeye eşit hizmet
Sağlıklı ve kesintisiz su, güçlü altyapı ve sürdürülebilir etraf prensibine uyumlu su idaresini İzmir’in her noktasına ulaştıran İZSU Genel Müdürlüğü, Lider Tunç Soyer’in “30 ilçeye eşit hizmet” vizyonu doğrultusunda Menemen’de birçok kıymetli projeye imza attı. 2022 yılında toplamda 45 kilometre uzunluğunda kanalizasyon çizgisi imal edilen ilçeye, 2019 yılından bu yana toplamda 90 milyon liralık yatırım yapıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: