Merck Türkiye 25. Yılında Toplumsal Sorumluluk Projeleri Gerçekleştiriyor

HomeGündem

Merck Türkiye 25. Yılında Toplumsal Sorumluluk Projeleri Gerçekleştiriyor

2023, Dünya’nın en esaslı ilaç ve kimya şirketi olan Merck’in küresel olarak 355. ve Merck Türkiye’nin 25. kuruluş yıl dönümüdür.

Ayvalıklı eğitim fidanına 800 liralık burs
“Araştırma Üniversiteleri Toplantısı” YÖK Başkanı Özvar başkanlığında EÜ’de yapıldı
Denizbank ve Türk Eğitim Derneği’nden Depremden Etkilenen Çocuklara Afet Bursu Desteği

2023, Dünya’nın en esaslı ilaç ve kimya şirketi olan Merck’in küresel olarak 355. ve Merck Türkiye’nin 25. kuruluş yıl dönümüdür. Merck Türkiye 25. yılında sarsıntıdan etkilenen öğrencilerin eğitimlerini destekleyen toplumsal sorumluluk projeleri ile toplumumuza katkı sağlıyor. Bu kapsamda 25. yılında 25 Tıp Fakültesi öğrencisine burs sağlamak için Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle ‘Merck Türkiye 25. Yıl Burs Fonu’nu oluşturdu. Şirket ayrıyeten, ülkemizin esaslı üniversitelerinde tahsil gören 25 lisans seviyesinde depremzede öğrenciye de eğitim bursu verdi. 

Dünyanın en eski ve en esaslı ilaç ve kimya şirketi olma özelliğini koruyan Merck, içinde bulunduğu topluma katkıda bulunmanın toplumsal sorumluluğu olduğu şuuruyla, Türkiye’deki 25. yılında toplumsal sorumluluk aktiviteleri gerçekleştiriyor. 

25. yılında gençlerin yanında 

Merck Türkiye, 25. yılı için planladığı toplumsal sorumluluk projelerini, Şubat ayında yaşanan büyük sarsıntı felaketinin akabinde üniversite tahsilleri kesintiye uğrama riski taşıyan depremzede öğrencilerin eğitim hayatlarını desteklemeye odakladı. 

Merck Türkiye, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile iş birliği yaparak 25 Tıp Fakültesi öğrencisine burs sağlamak emeliyle ‘Merck Türkiye 25. Yıl Burs Fonu’nu oluşturdu. Bu burs fonuna ek olarak, ülkemizin esaslı üniversitelerinde tahsil gören 10’u Tıp Fakültesi öğrencisi olmak üzere 25 lisans seviyesinde depremzede öğrenciye de eğitim bursu sağladı. Böylece Merck Türkiye, 35’i Tıp Fakültesi öğrencisi olan toplamda 50 depremzede üniversiteli gencin eğitim seyahatlerine takviye oldu. Merck Türkiye çalışanları da gönüllülük aslıyla ferdi bağış yaparak 25. Yıl Burs Fonu’na katkı sağlayabiliyorlar. 

Buna ek olarak, gerek Dünya genelinde Merck şirketinin, Merck Group çalışanlarının ve Merck Aile Vakfı’nın UNICEF’e bağışları, gerekse lokalde Merck Türkiye’nin sarsıntı bölgesine tıpkı ve nakdi takviyeleri toplamda 1 milyon USD’ye ulaştı. 

Merck Türkiye Genel Müdürü Şehram Zayer, mevzuyla ilgili “Ülkece yaşadığımız zelzele felaketinin derin kederini taşıyoruz. Bu güçlü günlerde dayanışmanın gücüne inanıyoruz.” diyerek, kelamlarına “Merck Türkiye ailesi olarak bizler de birinci andan itibaren yaraları sarmak için katkılarda bulunduk. Türkiye’deki 25. yılımız kapsamında, zelzele sebebiyle üniversite tahsilleri kesintiye uğrama riski taşıyan öğrencilere takviye olmaktan memnunluk duyuyoruz. 25 yıldır olduğu üzere bundan sonra da içinde bulunduğumuz topluma katkı sağlamaya ve gençlerin eğitimine takviye olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” formunda devam etti. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: