MSB: Irak’ın kuzeyinde 12 hedef imha edildi

HomeGündemÖne Çıkanlar

MSB: Irak’ın kuzeyinde 12 hedef imha edildi

MSB: Irak’ın kuzeyinde 12 hedef imha edildi Milli Savunma Bakanlığı, “Ansızın gelmeye, teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam ediyoruz! ” başlığı ile hava harekatını sosyal medya hesabından duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek Irak’ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut...

PanathInaIkos BC, corendon aırlınes ile uçacak
Büyükşehir’den genç tasarımcılara destek
Lüleburgaz Belediyesi: Atıl alanlar nefes alınabilecek alanlara dönüşüyor

MSB: Irak’ın kuzeyinde 12 hedef imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı, “Ansızın gelmeye, teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam ediyoruz! ” başlığı ile hava harekatını sosyal medya hesabından duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek Irak’ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın kuzeyindeki Gara ve Kandil bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine 7 Kasım 2023 saat 18.00’da hava harekâtları icra edilmiş, icra edilen hava harekâtları ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 12 hedef imha edilmiştir.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: