Mudanya’da Ayçiçeği ve Buğday Tohumları Torakla Buluşuyor

HomeGündem

Mudanya’da Ayçiçeği ve Buğday Tohumları Torakla Buluşuyor

Mudanya Belediyesi, “Topraktan Halka, Tarladan Sofraya” projesi kapsamında belediyeye ait arazileri üretime açmaya devam ediyor.

Konak Belediyesi Etraf ve Geri Dönüşüm Teknolojileri Fuarı’nda
Muğla Büyükşehir Fethiye Mezbahası’nı Devralarak Modernizasyona Başladı
Gemlik Belediyesi’nde organik tarım çalışmaları sürüyor

Mudanya Belediyesi, “Topraktan Halka, Tarladan Sofraya” projesi kapsamında belediyeye ait arazileri üretime açmaya devam ediyor. Balabancık, Çekrice ve Emirleryenicesi’nde toplamda 308 dönümde ayçiçeği ve buğday tohumu toprakla buluştu.

Belediyeye ait arazilerde, refüj ve parklarda yetişen zeytinleri toplayarak, zeytinyağı haline getirdikten sonra ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına taşıyan Mudanya Belediyesi, ayçiçek yağı ve buğday unu üretimini de sürdürüyor. İlçe genelinde atıl vaziyette bulunan belediye arazileri üretime açılırken, toplamda 308 bin metrekarelik alanda dönüşümlü olarak ayçiçeği ve buğday üretimi yapılıyor, elde edilen ürünler ayçiçek yağı ve buğday unu olarak vatandaşa dağıtılıyor. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz “Özellikle pandemi döneminde gördük ki tarım ve kendi kendine yetebilmek, en az sınırlarımızı korumak kadar önemli. Onun için tarımsal üretimin artırılmasıyla ilgili ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Ülkemizin üretimle kalkınacağını biliyor, yerel yönetimler olarak bu alanda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz. Hem ihtiyaç sahibi ailelerimizin hem de üreten çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz”  ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: