Nilüfer Belediyesi’nden amatörlere güç katacak takviye

HomeSpor

Nilüfer Belediyesi’nden amatörlere güç katacak takviye

Nilüfer Belediyesi, “Amatör Spor Kulüpleri Tıpkı ve Nakdi Yardım Projesi” kapsamında Nilüfer ilçesinde faaliyet gösteren 28 amatör spor kulübüne, 1 milyon TL bedelinde nakdi yardım ve gereç takviyesinde bulundu.

Büyükşehir’den Serikli Arıcılara Kovan Desteği
Sutopunda tarihi başarı kazanan İzmir ekibi gözünü finale dikti
Uzundere’de üçüncü etap vakti “Hem çok gururluyuz hem çok heyecanlıyız”

Nilüfer Belediyesi, “Amatör Spor Kulüpleri Birebir ve Nakdi Yardım Projesi” kapsamında Nilüfer ilçesinde faaliyet gösteren 28 amatör spor kulübüne, 1 milyon TL bedelinde nakdi yardım ve materyal takviyesinde bulundu. Amatör spor kulüplerine güç katacak bu takviye, düzenlenen merasimle sahiplerine verildi.

Nilüfer Belediyesi, kentteki amatör spor kulüplerine verdiği takviyeye bir yenisini daha ekledi. Kentte sportif faaliyetlerin, atlet sayısının artması ve spor şuurunun gelişmesi emeliyle hayata geçirilen Amatör Spor Kulüpleri Tıpkı ve Nakdi Yardım Projesi, amatör spor kulüplerine güç katacak. Proje kapsamında birinci dayanak, Nilüfer Belediyesi İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda gerçekleştirilen merasimde, Nilüfer Amatör Spor Kulüpleri Derneği’ne üye (NASK) amatör spor kulüplerine teslim edildi. Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Dr. Sibel Özer ile Nilüfer Amatör Spor Kulüpleri Derneği (NASK) Lideri birebir vakitte Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Osman Uçar’ın katıldığı merasimde, 28 amatör spor kulübüne, tıpkı ve gereç takviyesi verildi. 

Törende konuşan Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, Nilüfer’in kent vizyonunu kültür-sanat ve spor kenti olarak belirlediklerini, yıllarca bu alanlarda örnek çalışmalar yaptıklarını söyledi. Nilüfer Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar sayesinde birçok spor kulübünün ulusal ve milletlerarası alanda değerli muvaffakiyetler elde ettiğini vurgulayan Lider Turgay Fazilet, “Çocuklarımızın hayatına sporu bir alışkanlık ve kültür olarak yerleştirmek için çeşitli eğitim çalışmaları yaptık. Spor tesislerinden tutun da herkesin faydalandığı açık alan spor alanlarına kadar, her mahalleye halı saha üzere projelere kadar çok çeşitli yatırımlar yaptık” diye konuştu. Nilüfer’deki amatör spor kulüplerini desteklemek gayesiyle Amatör Spor Kulüpleri Tıpkı ve Nakdi Yardım Projesi’ni gündeme getirdiklerini tabir eden Lider Fazilet, “Bu proje kapsamında Nilüfer ilçesinde faaliyet gösteren 28 amatör spor kulübüne 1 milyon lira kıymetinde nakdi yardım ve gereç desteğinde bulunuyoruz. Mahallelerimizde kurulan ve bu maksada hizmet eden 17 spor kulübüne maddi takviyede bulunuyoruz, başkalarına de idmanlarda kullanabilecekleri çeşitli spor gereçleri içeren takviye paketlerimizi vereceğiz. Dilerim sizlerin de uğraşıyla ‘Spor kenti Nilüfer’, geleceğin başarılı atletlerini yetiştirecek ve örnek bir spor kenti olacaktır” dedi.

Nilüfer Amatör Spor Kulüpleri Derneği (NASK) Lideri Osman Uçar da, “Nilüfer’deki kulüpler olarak şanslıyız. Nilüfer Belediyesi bir çok hususta bizlerden dayanağını esirgemiyor. Derneğimize bağlı kulüpler olarak Nilüfer Belediye Lideri Sayın Turgay Erdem’e dayanakları için teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Dr. Sibel Özer ve NASK Lideri Osman Uçar ile birlikte 28 amatör spor kulübü temsilcilerine takviye paketlerini teslim etti.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: