Samsung’un One UI 5 Watch güncellemesiyle uyku kalitenizi artırmak mümkün

HomeTeknoloji

Samsung’un One UI 5 Watch güncellemesiyle uyku kalitenizi artırmak mümkün

Daha şahsî ve sezgisel bir sıhhat tecrübesi sunmak için tasarlanan yeni One UI 5 Watch yazılımı, bu yılın sonlarına hakikat Galaxy Watch akıllı saatlerde kullanılmaya başlanacak.

Vodafone Türkiye 170’i aşkın çalışanına yurtdışında kariyer fırsatı sundu
Emirates, Uçak İçi Hizmetleri Geliştirmek için Kabin Ekibine 20.000 Apple Ürünü Sağlıyor
Yeni Galaxy yapay zeka çağı başlıyor: Mobil deneyimi yeniden tanımlamak için Samsung’dan dev adım  

Daha ferdî ve sezgisel bir sıhhat tecrübesi sunmak için tasarlanan yeni One UI 5 Watch yazılımı,
 
bu yılın sonlarına gerçek Galaxy Watch akıllı saatlerde kullanılmaya başlanacak. 
Genel sıhhat üzerinde belirleyici tesiri olan uyku nizamına yönelik iyileştirmeler içeren
 One UI 5 Watch güncellemesi, kullanıcılara uyku kalitesini artırma konusunda yardımcı olacak.
 Böylece Galaxy Watch kullanıcıları her güne zinde ve motive bir biçimde başlayabilecek.

Samsung Electronics, bu yılın sonlarına hakikat Galaxy Watch akıllı saatlerde kullanılmaya başlanacak yeni One UI 5 Watch güncellemesini tanıttı. Daha ferdî ve sezgisel bir sıhhat tecrübesi sunmak için tasarlanan yeni yazılım, genel uyku nizamını destekleyecek iyileştirmeleri de içeriyor. Genel sıhhate yaklaşımda sıklıkla gözden kaçırılan uyku tertibine yönelik iyileştirmelerin yanında, zindelik ve güvenliğe odaklanan yeni özellikler de One UI 5 Watch ile Galaxy Watch akıllı saatlere geliyor. 

Samsung Electronics Taşınabilir Tecrübe Ünitesi Dijital Sıhhat Grubu Lideri Hon Pak şunları söyledi: “Samsung, kullanıcılarını sıhhat maksatlarına ulaşma konusunda destekleme ve onlara kapsamlı bir sıhhat tecrübesi sunma noktasında çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor. Sağlıklı olmanın en değerli şartlarından birinin de kaliteli bir gece uykusu olduğunun farkındalığıyla hareket ediyoruz. Yeni One UI 5 Watch güncellemesi, kullanıcılara uyku kalitesini artırma konusunda yardımcı olacak. Böylelikle Galaxy Watch kullanıcıları her güne zinde ve hazır bir halde başlayabilecek.” 

Sağlıklı hayatın temeli daha kaliteli bir uyku düzeni

Samsung, sağlıklı uyku alanındaki çalışmalarının odağını daha âlâ uykunun üç temel bileşenine ağırlaştırdı. Öncelikle şahsî uyku alışkanlıklarının farkında olmak ve uyku dostu bir ortam oluşturmak gerekiyor. One UI 5 Watch, bu ögeleri karşılayarak daha bütünsel bir uyku tecrübesi vadediyor. 

Yeni geliştirilen Sleep Insights (Uyku Tablosu) Arayüzü, kullanıcının uyku puanını oluşturarak vücudun bir evvelki gece ne kadar dinlendiğini ölçüyor. Bunun yanında uyku etapları, horlama mühleti, kandaki oksijen düzeyleri üzere öteki ilgili ölçümlerin de dökümünü sunuyor. Ayrıca sekiz farklı uyku tipinin belirlendiği Uyku Koçluğu özelliğine hem Galaxy Watch akıllı saat hem de eşleştirilmiş bir akıllı telefon üzerinden doğrudan erişilebiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kendilerine uygun uyku kategorilerinden birini tercih ederek, kendi uyku alışkanlıklarını her an ve her yerden kolaylıkla takip edebiliyor. Bu özellik ayrıyeten kendilerine mahsus uyku sistemini devam ettirme konusunda kullanıcılara motivasyon da sağlıyor. 

Kaliteli uyku için konforlu bir uyku ortamı da son derece belirleyici. En küçük bir ses ya da rahatsızlık, uyku nizamı açısından olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Samsung bu nedenle Galaxy Watch akıllı saatlerin başka birçok aygıtla olan temasını daha da kusursuz hale getirdi. Kullanıcının Galaxy Watch akıllı saati, uyku haline geçildiğini tespit ettiğinde Samsung SmartThings uygulaması, başka bağlı aygıtları sessize alarak, uyku için en elverişli ortamı otomatik olarak oluşturuyor. Uyku Modu, bildirimleri süratlice sessize alarak kullanıcının telefon ve saat ekranlarını anında karartıyor. Yeni One UI 5 Watch güncellemesi bu özelliği daha da ileriye taşıyarak, yeşil LED ışık yerine kızılötesi sensör kullanıyor. Böylelikle kullanıcılar uykudayken kendilerini uyandırabilecek en ufak bir rahatsızlık hissetmiyor. 

Fitness partneriniz artık daha akıllı 

Kişiselleştirilmiş Kalp Atış Suratı Bölgesi, Galaxy Watch akıllı saatin çeşitli koşu araçlarına eklendi. Bu yeni özellik, gerçek zamanlı koşu analizi ve bireye özel aralıklı egzersiz programı oluşturuyor. Ayrıyeten kullanıcının ferdî fizikî kabiliyetlerini tahlil ederek ısınma, yağ yakımı, kardiyo, ağır antrenman ve azamî efor olmak üzere beş farklı optimal antrenman yoğunluğu düzeyi belirliyor. Bu da kullanıcıların yağ yakımından yüksek tesirli kardiyoya uzanan yelpazede ferdi olarak yapabildikleri doğrultusunda kendi antrenman amaçlarını belirleyebilmesini sağlıyor. 

Outdoor meraklıları içinse Galaxy Watch Pro akıllı saate yeni özellikler eklendi. Genişletilmiş Rota İdmanı tabiat yürüyüşü ve bisiklet rotalarının yanında koşu ve yürüyüş rotalarını da içeriyor. Galaxy Watch Pro kullanıcıları Samsung Health uygulaması üzerinden artık GPX Belge Veritabanına direkt erişebiliyor. Bu sayede kullanıcılar yeni rotalar için pozisyon, müddet, puan ve popülerlik üzere tavsiyeleri de burada görüntüleyebiliyor. 

Güvenliğiniz ebediyen birinci sırada 

Konu sıhhat ve zindelik olduğunda, güvenlik de olmazsa olmaz bir öge haline geliyor. Yeni One UI 5 Watch güncellemesi güvenlik konusunda içinizin rahat olması için daha gelişmiş araçlar sunuyor. SOS özelliğine gelen güncelleme, bir acil durum telefon numarasıyla direkt bağlantı kurulabilmesini ve pozisyonun bildirilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra kullanıcıya ilişkin medikal bilgilere de SOS etkinleştirildikten sonra çabucak erişilebiliyor. Ayrıyeten, Düşme Algılama özelliği de ileri yaştaki kullanıcılar için ön tarifli olarak etkin hale getirildi. Bu sayede ileri yaştaki kullanıcılar için oluşabilecek acil durum riskleri de azaltılmış oldu. Tüm bu yeni özellikler Samsung’un kullanıcılarının güvenliği konusunda devam eden çalışmalarının sırf birkaç örneği. 

One UI 5 Watch, birinci olarak önümüzdeki periyotta piyasaya sunulacak yeni Galaxy Watch akıllı saatlerde bu yılın sonunda kullanılabilecek. Öteki modeller için güncelleme tarihleriyse yakın vakitte duyurulacak. ABD ve Kore’deki Galaxy Watch5 ve Galaxy Watch4 akıllı saat kullanıcıları Samsung Members uygulaması üzerinden beta programı kullanmaya başlamak için Mayıs ayından itibaren kayıt yaptırabilecek. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: