Savak: “Ankara’da kıymetli Ar-Ge projelerine imza atacağız”

HomeEkonomi

Savak: “Ankara’da kıymetli Ar-Ge projelerine imza atacağız”

Türk teşebbüsçü Batuhan Okur tarafından 2011 yılında Singapur’da kurulan Rapsodo, Türkiye yapılanmasını büyütüyor.

Pimapen’den İKSV’nin Düzenlediği 27. İstanbul Tiyatro Festivali’ne Anlamlı Destek
İGA ART’taki Kavukcu sergisi: “Depremzedelere verilen destekler için bir teşekkür”
Psikiyatrinin Geleceği Beyin Haritalama ve Kişiselleştirilmiş İlaçlarda

Türk teşebbüsçü Batuhan Okur tarafından 2011 yılında Singapur’da kurulan Rapsodo, Türkiye yapılanmasını büyütüyor.  Dünyaya Türkiye’den yazılım ihraç eden ve Amerika’da pazar dinamiklerini değiştiren Rapsodo, istihdamda aksine göç ve yatırımda ulusal kalkınma modeli ile dikkat çekiyor.

İzmir’den sonra Ankara ofisini açtıklarını belirten Rapsodo Küresel Teknoloji Yöneticisi ve Türkiye Ülke Müdürü Burak Savak “Ankara ofisimiz, Türkiye’ye ve Türk Mühendislere verdiğimiz kıymetin bir göstergesi,  küresel spor teknolojileri pazarındaki know-how’ımıza yaptığımız çok değerli bir yatırımdır” dedi. 

Savak “Dünyaya yazılım ihracatımızda en büyük gücümüzü Türk mühendislerden alıyoruz

Türkiye’den dünyaya yazılım ihraç eden Rapsodo’nun 2023 yılında istihdamda %30 büyüme hedeflediğinin altını çizen Rapsodo Küresel Teknoloji Yöneticisi ve Türkiye Ülke Müdürü Burak Savak “Rapsodo’nun İzmir’de yer alan Ar-Ge üssünden, global spor teknolojileri pazarına taraf veriyoruz. Dünyaya yazılım ihracatımızda en büyük gücümüzü ise Türk mühendislerden alıyoruz. Göç etmesinin önündeki nedenleri kaldırmamız gereken çok kıymetli mühendislerimiz var. Ankara ofisimiz Türkiye’ye ve Türk Mühendislere verdiğimiz kıymetin değerli bir göstergesi. Yakın gelecekte ulusal ve milletlerarası seviyede büyük başarılara birlikte şahit olacağız” dedi. 

Rapsodo, dört farklı kıtada, dört farklı ülkede 13 farklı ulustan çalışana sahip

Rapsodo, yüksek teknolojiyi erişilebilir kılma vizyonuyla Amerika’da golf ve beyzbol alanında kıymetli pazar bilgileri elde edince;  Rapsodo Kurucusu ve CEO’su Batuhan Okur, kuruluşunun  7. yılında Ar-Ge üssünü Türkiye’de kurma kararı alıyor. Spor performansı ölçüm ve analitiği pazarında, data bilimi odaklı yazılımlar geliştiren Rapsodo, kamera ve radar kombinasyonundan oluşan donanımıyla bir atletin “Ben daha uygun nasıl olabilirim” sorusuna karşılık buluyor. Sporcu eseri kullandıkça AI (yapay zeka) motoru, sporcuyu daha düzgün anlıyor, artı ve eksileri mukayeseli olarak sunuyor. Veri bazlı geliştirme üzerine heyeti sistem sayesinde bugün dünyaca ünlü kulüpler, atletler ve antrenörler, pazar bedelini artırma konusunda kıymetli adımlar atıyorlar. Spor teknolojileri pazarına taraf veren bu bilgilerin üretimi ve tahlili ise Rapsodo’nun  dünyaya Türkiye’den ihraç ettiği yazılımlarla gerçekleşiyor. Merkezi Singapur’da, Ar-Ge Ofisi Türkiye’de yer alan Rapsodo, dört farklı kıtada, dört farklı ülkede 13 farklı ulustan çalışana sahip.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: