Soyer: İzmir’e iyi olsun

HomeGündem

Soyer: İzmir’e iyi olsun

Buca ile Bornova’yı kesintisiz birbirine bağlayacak projenin 2,2 kilometrelik viyadük etabı hizmete açıldı. Bölgedeki trafiği rahatlatacak viyadükten aracıyla birinci geçen Lider Tunç Soyer oldu.

Bornova İstihdam Fuarı büyük bir dayanışmaya dönüştü
Bornova Belediyesi’nden Zeytincilik Eğitimi
Bornovalı minikler oyunlarla tarihe yolculuk yaptı

Buca ile Bornova’yı kesintisiz birbirine bağlayacak projenin 2,2 kilometrelik viyadük etabı hizmete açıldı. Bölgedeki trafiği rahatlatacak viyadükten aracıyla birinci geçen Lider Tunç Soyer oldu. 2025’te tamamlanması planlanan projenin tünel etabında çalışmaların süratle ilerlediğini tabir eden Lider Soyer, “Bugün İzmir için hoş bir gün, zira uzun vakittir çok önemli bir yatırımla emek verdiğimiz projenin sonuna geldik. İzmir’e güzel olsun diyorum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca ile Bornova’yı birbirine kesintisiz bağlayacak “Buca Onat Caddesi ile Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Etraf Yolu Ortası İrtibat Yolu” projesinin ikinci etabında devam eden Buca Onat Tüneli çalışmalarını süratle sürdürüyor. Tünelin otogar üzerinden çevreyolu temasını sağlayacak 2,2 kilometrelik viyadük etabı tamamlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Ozan Yılmaz’ın birinci sürüşüyle viyadükler hizmete açıldı. Viyadük ve alt geçitlerin hizmete girmesiyle Bornova ve terminal önündeki araç trafiği rahatlayacak.

Soyer: “Bugün İzmir için hoş bir gün”
İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Bugün İzmir için hoş bir gün, zira uzun vakittir çok önemli bir yatırımla emek verdiğimiz projenin sonuna geldik. Viyadükleri açıyoruz. Buca Onat Tüneli tamamlandığında Buca Bornova ortasındaki trafiği kıymetli ölçüde rahatlatacak. 170 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirildi viyadüklerde. Bugünün sayılarıyla yapılmaya kalkılsaydı, 500 milyon lirayı bulacak bir yatırım. Rakamsal büyüklüğü bir yana getirdiği tahlil bizim için çok daha kıymetli. O nedenle bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İzmir’e güzel olsun diyorum. Tüneli de açtığımız vakit eksiksiz bir tahlili İzmir için getirmiş olacağız” dedi.

45 dakikalık yol 10 dakikaya inecek
Konak Tüneli’nden başlayan ve otogar viyadüklerinde son bulan transit yolun en değerli etaplarından 7,1 kilometrelik Buca Onat Tüneli çalışmaları süratle sürüyor. 1 milyar 400 milyon liralık yatırımla devam eden tünel inşaatı tamamlandığında Konak ile Bornova ortası 10 dakikaya inecek ve kent trafiği büyük ölçüde rahatlayacak. Tünel ve irtibat yollarını kapsayan başka çalışmaların da 2025’in birinci yarısında tamamlanıp İzmirlilerin hizmetine açılması planlanıyor.

Çalışmalar kapsamında iki tüpü birbirine bağlayan üç adet acil giriş noktası bulunuyor. Buca istikametinde 650’inci metresindeki birinci geçiş tamamlandı. Projeyle havaalanından gelen bir yurttaş kent trafiğine girmeden bu transit yolu kullanarak kentin kuzey kısımlarına süratli bir biçimde ulaşabilecek. Kuzey bölgesinden gelen yolcularsa otogar tarafından gelerek havaalanı, Çeşme üzere ilçelere ulaşım sağlayabilecek. Böylece 45 dakika olan seyahat müddeti 10 dakikaya inecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: