Türk girişimcilerin projeleri Avrupa pazarına açılıyor!

HomeEkonomi

Türk girişimcilerin projeleri Avrupa pazarına açılıyor!

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), Milletlerarası Teşebbüs Hızlandırma Programı ‘BAU Hub Global’ ile tüm teknoloji girişimcilerine dayanak olacak.

Yotabayt çağında veri depolamanın geleceği Huawei IDI Forum’da ele alındı
Yenişehir Belediyesinden 51 amatör spor kulübüne 650 bin TL destek
“Elektrikli Araçların Pazar Payındaki Artış Hız Kazanıyor “

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), Uluslararası Teşebbüs Hızlandırma Programı ‘BAU Hub Global’ ile tüm teknoloji girişimcilerine takviye olacak. Dünyanın önde gelen teknoloji merkezlerinden Belçika’da, Avrupalı yatırımcılar ve Türkiye’den teşebbüsçüler ortasında kurulacak köprüyle, Türk girişimcilerin projelerinin küresel pazarda yer alması sağlanacak. 

Bahçeşehir Üniversitesi, Türkiye’deki teknoloji girişimcilerini milletlerarası pazarlarla buluşturmaya hazırlanıyor. Avrupa’nın en kıymetli girişimcilik üniversitelerinden KU Leuven Üniversitesi teknoparkı içinde geçtiğimiz yıl ofis açan Bahçeşehir Üniversitesi, teknoloji üreten teşebbüsçü firmaların yeni iş iştirakleri kurmalarını destekleyecek. Bunun yanı sıra şirketlere ofis, pazarlama ve iş geliştirme hizmetleri sunacak. Böylece Türkiye’den çıkan teşebbüsçü teknoloji firmaları Avrupa pazarının ve memleketler arası yatırım almanın kapısını aralayacak.

“TÜRK TEŞEBBÜSÇÜLER MİLLETLERARASI PAZARA AÇILARAK BÜYÜK MUVAFFAKİYETLER YAKALAYACAK”

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Lideri Enver Yücel hususa ait yaptığı açıklamada yeni teknoloji geliştiren girişimcilerin Avrupa’ya açılan kapısı olma yolunda atılan bu adımın memnunluk verici olduğunu tabir ederken; “Bahçeşehir Üniversitesi olarak Avrupa’nın merkezinde yer alan Belçika’da ofisimizi açtık. Türk teknoloji girişimcilerine rekabetin üst seviye yaşandığı lakin vaat ettikleriyle eşsiz imkânlar sunan Avrupa’da bir dayanak eli sunuyoruz. BAU Hub Küresel sayesinde birçok başarılı Türk girişimcinin milletlerarası pazarlara açılarak büyük muvaffakiyetler yakalayacağına inancımız tam. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen firmalarımıza muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

“BAU KÜRESEL OLARAK DESTEK SAĞLAMAKTAN HEYECAN DUYUYORUZ”

BAU Hub Küresel Milletlerarası Hızlandırma Programı ile teşebbüsçü firmaların milletlerarası platformlarda yatırımcılarla buluşma fırsatı yakaladıklarını belirten Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tatlı Karadeniz ise “BAU Hub Küresel programını başlatmaktan ve girişimcilere işlerini memleketler arası pazarlara genişletmek için gereksinim duydukları takviyesi sağlamaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Girişimcilerin pazara giriş zorluklarını aşmalarına yardımcı olarak, yeni büyüme fırsatlarının kilidini açmalarına ve inovasyonu yönlendirmelerine yardımcı olabileceğimize inanıyoruz.” dedi.   

TÜRKİYE’DEKİ İNOVASYON EKOSİSTEMİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HERKES KATILABİLECEK  

Bahçeşehir Üniversitesi’nin 2023 büyüme gayeleri doğrultusunda global pazarlara açılmasının değerli bir ayağını oluşturan program, eser ve servisleri milletlerarası piyasalarda yer almaya hazır teknoloji tabanlı firmalara, iş geliştirme dayanağı ve milletlerarası müşteri ve yatırımcılarla bir ortaya getirme imkânı sunuyor. BAU Hub Global kapsamında, ağır bir iş modeli kurgulama ve geliştirme eğitimi alan seçilmiş firmalar, KOSGEB dayanağıyla, Avrupa’da toplamda 1 ay müddet ile Belçika, Hollanda ve Almanya’da satış kanalları, kurumlar ve yatırımcılar ile buluşturulacak. 

İLK DEVİRDE 9 TEŞEBBÜS DAYANAK ALACAK

BAU Hub Global’in ilk periyot teması Yaşam Bilimleri alanında teknoloji geliştiren 9 teşebbüs, yeni pazarlara açılmanın zorluklarını aşmalarına yardımcı olacak özel takviye alacak. Bu takviyeler pazara giriş stratejileri, kültürel farklılıklar ve düzenleyici gereklilikler hakkında rehberlik içerecek. Teşebbüsler ayrıyeten tecrübeli mentorlar, yatırımcılar ve sanayi uzmanlarıyla temas kurma ve yeni ağlar ve kaynaklarla tanışma fırsatına sahip olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: