Türkiye’nin en keyifli işyerleri açıklandı Papara, elektronik para dalında “Türkiye’nin En Memnun İşyeri” oldu

HomeEkonomi

Türkiye’nin en keyifli işyerleri açıklandı Papara, elektronik para dalında “Türkiye’nin En Memnun İşyeri” oldu

Fintek bölümünün “En Memnun İşyeri”, Papara

Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketinin %45’i Alacak Sigortası ile Korunuyor
Şiddetin bahanesi yok
CK Enerji, müşteri memnuniyetini “QR Anket” ile ölçüyor

Fintek dalının “En Keyifli İşyeri”, Papara

Yönetim danışmanlığı şirketi Happy Place to Work® tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Türkiye’nin En Memnun İşyerleri araştırmasının sonuçları açıklandı. Finansal teknoloji şirketi Papara, çalışan anketleri ve bağımsız bilim şurası değerlendirmelerinin sonucunda kendi dalında “Türkiye’nin En Memnun İşyeri” seçildi.

“Mutlu birey, keyifli işyeri, keyifli toplum” mottosuyla faaliyet gösteren idare danışmanlığı şirketi Happy Place to Work® tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Türkiye’nin En Memnun İşyerleri araştırmasının sonuçları açıklandı. 2016’dan bu yana geliştirdiği süratli, kolay, hesaplı ve keyifli finansal hizmetlerle 16 milyona yakın kullanıcıya ulaşan Papara, çalışan anketleri ve bağımsız bilim heyeti değerlendirmelerinin sonucunda elektronik para dalında “Türkiye’nin En Keyifli İşyeri” seçildi.

Araştırmaya 329 şirket katıldı

Bu yıl ikinci defa gerçekleştirilen araştırmaya 329 şirket katıldı. Nisan 2022-2023 tarihleri ortasında yürütülen araştırmada örneklem tekniği kullanılarak yapılan ankete, 74 bin 201 çalışanı temsilen 21 bin 422 çalışan katıldı.

Wellbeing Index – Çalışan Tecrübesi anketinden 70 ve üzeri puan alan 104 şirketin aday olduğu listede, aday şirketlerin insan idaresi uygulamaları bağımsız bir bilim konseyi tarafından değerlendirildi. Puanlar anket sonuçlarının ve idare uygulamaları değerlendirmelerinin yarı yarıya ağırlıklandırılmasıyla elde edilirken, kesimlerinde en yüksek puanı alan 75 şirket, Türkiye’nin En Keyifli İşyerleri Listesi’ne girmeye hak kazandı. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen araştırmayla kıyaslanan sonuçlar, sadece 26 şirketin yerini koruyabildiğini, bu yılki sıralamaya ise 49 yeni şirketin girdiğini gösterdi.

“İyi bir kullanıcı tecrübesi için memnun çalışanlar şart”

Papara kültürünün dört temel bedelden köklendiğini ve bu pahaların birincisinin kullanıcı tecrübesini her şeyden önde tutmak olduğunu vurgulayan Papara İnsan ve Kültür Yöneticisi Nergis Çetinkaya, “Kullanıcılarımızın mutluluğunun çalışanlarımızın mutluluğuyla mümkün olabileceğine inanıyor, uygun bir kullanıcı tecrübesi sunabilmek için çalışan mutluluğunun ön şart olduğunu biliyoruz. Kültürel kıymetlerimizin ışığında Papara’nın ortak maksatlarına koştukları için Paparunner olarak isimlendirdiğimiz çalışanlarımızın finansal refahını ve iyiliğini önceleyen, her bir Paparunner’ı besleyen, ileri taşıyan ve memnun eden bir kültür inşa etmek için çalışıyoruz. Bu gayretlerimizin çalışan anketleri ve bağımsız bilim konseyi değerlendirmesiyle muvaffakiyete dönüşmesi bizi gururlandırıyor” dedi. 

Rekabetçi fiyat siyaseti ve iyilik odaklı yan haklar sunuyor

Çalışanları için en âlâ performansı gösterebilecekleri alanı açmanın patronların birincil sorumluluğu olduğunu kaydeden Nergis Çetinkaya, “Papara’da hibrit bir modeli benimsiyoruz. Çalışanlarımız, ferdî antrenörü de olan spor salonu, basketbol alanı, kayıt stüdyosu, uyku odası üzere imkanlar sunan, yeşil alanıyla yerleşke sözünün hakkını veren Papara Kampüs’ü 7/24 kullanabiliyor. Rekabetçi fiyat siyasetimizi performansa dayalı bonus, ulaşım, yemek, internet, ısınma takviyesi üzere yan haklarla destekliyoruz. Cashback programı, Papara çalışanlarına her harcamalarında %10 anında nakit kazandırıyor. Çalışanların Papara’dan ödedikleri faturaların %20’sini Papara karşılıyor” diye konuştu.

Çetinkaya, değerlendirmelerini şu sözlerle sonlandırdı: “Çalışanlarımızın geleceğini %10 şirket katkılı ferdi emeklilik planıyla koruyor, ayrıyeten özel sıhhat ve hayat sigortası teminatı sunuyoruz. Ferdî eğitim bütçesi, yabancı lisan ödeneği, toplumsal kulüpler üzere imkanlarla Paparunnerların gelişimini ödüllendiriyor ve teşvik ediyoruz. Yasal müsaade haklarının yanı sıra tüm Papara çalışanları, 1 gün doğum günü, 3 gün mazeret ve 4 hafta fiyatlı ebeveynlik müsaadesi kullanabiliyor. Ayrıyeten Papararunnerlar, Wellbees iyilik uygulamasına da fiyatsız erişebiliyor. Geçtiğimiz yıllarda uygulamaya başladığımız, tüm Papara çalışanlarını şirketin sahibi üzere hissettiren, sahiplik hissini her kademeye yayan pay opsiyon planımızı bu yıl prestijiyle daha kapsamlı bir çerçevede tasarladık. Global insan ve kültür trendleri ışığında, Papara’nın büyüme seyahatine katkıda bulunan tüm Paparunnerların iyiliğine yatırım yapmayı sürdüreceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: