Wenergy – Pak Güç Teknolojileri Fuarı ve Kongresi bölümün geleceğine ışık tutacak

HomeEkonomi

Wenergy – Pak Güç Teknolojileri Fuarı ve Kongresi bölümün geleceğine ışık tutacak

Yenilenebilir ve pak gücün başşehri İzmir, 9-11 Mayıs 2023 tarihleri ortasında Wenergy – Pak Güç Teknolojileri Fuarı’na konut sahipliği yapacak.

Canik’te 19 Mayıs Coşkusu
SANKO Kurucusu Sani Konukoğlu anısına düzenlenen ‘Gazi Oyunları’ başladı
Canik’te Jenerasyonların Buluştuğu Turnuvada Büyük Heyecan

Yenilenebilir ve pak gücün başşehri İzmir, 9-11 Mayıs 2023 tarihleri ortasında Wenergy – Pak Güç Teknolojileri Fuarı’na mesken sahipliği yapacak. Birinci sefer düzenlenen ve “Dünyanın Gücü İzmir’de Buluşuyor” temasıyla kapılarını açacak fuarla eş vakitli olarak yapılacak kongre de güç dalının nabzını tutmaya hazırlanıyor. Bölümün önde gelen isimlerinden 71 akademisyen, iş insanı ve güç dünyası temsilcisinin konuşmacı olduğu kongre kapsamında, 25 oturum gerçekleştirilecek. Kongrede; güç dönüşümü, endüstride yenilebilir güç kullanımı, iklim değişikliği, elektrikli araçlar ve pek çok mevzu başlığı ele alınacak. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde, İZFAŞ, BİFAŞ ve EFOR Fuarcılık iş birliği, Siemens ana sponsorluğunda, birinci sefer düzenlenen Wenergy – Pak Güç Teknolojileri Fuarı ve Kongresi, 9-11 Mayıs 2023 tarihleri ortasında fuarizmir’de gerçekleştirilecek. Milletlerarası iştirakle düzenlenen fuarda; güç ekipman tedarikçileri, mühendislik ve Ar-Ge firmaları,  otomotiv dalı, şarj ekipmanları, güç depolama firmaları, e-mobilite kuruluşları, lojistik firmaları başta olmak üzere geniş bir eser yelpazesinden üretici firmalar yer alacak.

Kongre’de 25 oturum, 71 konuşmacı yer alıyor

Fuarla eş vakitli olarak düzenlenen ve resmi kurumların, lokal idarelerin, derneklerin, odaların, sivil toplum kuruluşlarının, firmaların takviyesiyle düzenlenen Kongre’de, farklı mevzularda 25 oturum gerçekleştirilirken alanında en uzman isimlerden oluşan 71 konuşmacı yer alacak. Kongrede; alanında başkan ve ilham veren konuşmacılar, bilgi ve birikimlerini paylaşacak. Kesimin değişen gereksinimlerine karşılık verebilecek yeni yaklaşımların ele alınacağı kongre; B Hol Fuaye alanı ile B Hol Seminer Salonu’nda düzenlenen oturumlarla gerçekleştirilecek. 

Üç günde kesime dair her bahis konuşulacak

Wenergy – Pak Güç Teknolojileri Fuarı ve Kongresi açılış merasiminin akabinde Cem Seymen’in konuşmacı olduğu “İklim Krizi” başlıklı oturum gerçekleştirilecek. Kongre boyunca, güç dönüşümü, pak ve sürdürülebilir güç kaynaklarının durumu ile geleceği,  sanayide yenilebilir güç kullanımı, iklim siyasetleri, elektrikli araçlar, döngüsel iktisat, yeşil mutabakat, iklim dirençli kentler, teşvikler, güç verimliliği ve idaresi üzere birçok farklı husus ele alınacak. Kongre, bölümün geleceğine de ışık tutacak. Kongre programına,  https://wenergy.com.tr/kongre-programi adresinden ulaşılabilinecek. 

Kongre; İzmir Büyükşehir Belediyesi mesken sahipliğinde, İZFAŞ, EFOR ve BİFAŞ Fuarcılık organizatörlüğü, Güç Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği ana partnerliği, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Kalkınma Ajansı, Batı Anadolu Endüstrici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu, Makina Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Güç Verimliliği ve İdaresi Derneği, İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği takviyeleriyle düzenlenecek. Yenilenebilir ve pak gücün başşehri İzmir, fuar ve eş vakitli düzenlenen kongre ile bu alanlarda bir sefer daha öncülük edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: