Yarısı Bizden Kampanyası’nda son durum! Bakan Kurum: 620 bin başvuru yapıldı

HomeGündemÖne Çıkanlar

Yarısı Bizden Kampanyası’nda son durum! Bakan Kurum: 620 bin başvuru yapıldı

Seçim çalışmaları kapsamında Pendik Hayaltepe Sosyal Tesisleri'nde Erzincanlılarla kahvaltı programında bir araya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değ

Eşi evi terk etti, dedesi ve kuzenini otomobille ezerek öldürdü
Kılıçdaroğlu: Beni istediğiniz gibi eleştirebileceksiniz
Akşener: 100 bin öğretmen ataması yapacağız

Seçim çalışmaları kapsamında Pendik Hayaltepe Sosyal Tesisleri’nde Erzincanlılarla kahvaltı programında bir araya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, ardından Pendikspor’u ziyaret etti. Ziyareti sırasında futbolcular ve teknik heyetle sohbet eden Kurum, yeni saha için her türlü desteği vereceklerini söyledi. Penaltı atışı da yapan Kurum’a, üzerinde adının yazılı olduğu 34 numaralı Pendikspor forması hediye edildi. Daha sonra Çekmeköy Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden Bakan Kurum, otobüsle ilçede tur attı. Ardından bir fabrikayı ziyaret ederek, çalışanlarla sohbet etti.

“DAHA NİCE YATIRIMLARI VE HİZMETLERİ ERZİNCAN’IMIZA KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Erzincanlılarla kahvaltı programında konuşan Bakan Kurum, “Bayram havası içerisinde sevgi ve muhabbetle 14 Mayıs’a hazırlanıyoruz. İnşallah 14 Mayıs akşamı da buradaki kardeşlik, birlik ve beraberlik daha da yüksek olacaktır. 14 Mayıs’taki zaferimizle hizmetlerimize, eserlerimize, eser siyasetimize aynı anlayışla devam edeceğiz. Erzincan’ımız Anadolu’nun kalbidir. Hanlarıyla, konaklarıyla, camileriyle, medreseleriyle maziden istikbale uzanan tarihimizin en görkemli şahididir. İstiklalimizin, Cumhuriyetimizin teminatıdır. Biz, Erzincan’ımızın taşına, toprağına, suyuna aşığız. Biz Erzincan’ın insanına aşığız. Erzincan’ımıza, Erzincan’ımızın gönlü geniş insanlarına hizmet etmekten onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz, şeref duyuyoruz. Aşık Veysel, ‘Ölümsüz olmak istersen eğer, dünyaya bırakırsın bir eser’ diyor. Bizler de bu sözden hareketle Kemah’tan Üzümlü’ye, Kemaliye’den Refahiye’ye kadar Erzincan’ımızın dört bir yanına hizmet ettik, eser verdik, sizlerin dualarını, desteklerini aldık. Bugün Erzincan’ımıza sosyal konuttan kentsel dönüşüme, millet bahçelerinden kamu binalarının yapımına, bisiklet yollarından belediyemize hibe desteklerine kadar onlarca alanda milyarlarca liralık yatırım kazandırdık. Daha nice yatırımları ve hizmetleri Erzincan’ımıza kazandırmaya devam edeceğiz. Biz, Erzincanlı kardeşlerimize söz veriyoruz, sizlere söz veriyoruz, Erzincan’ımızı çok daha parlak bir geleceğe hazırlayacağız. Biz Erzincan’ımıza hizmet diyoruz, Erzincan’ımızın için eser üretiyoruz, Erzincan’ımızın güzel insanlarına güzel bir gelecek hazırlıyoruz. İstanbul’da Yarısı Bizden Kampanyası’na toplam 620 bin başvuru yapıldı” dedi.

“ENGELLİLER HİÇBİR ENGELLE KARŞILAŞMASIN DİYE ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTÜYORUZ”

Çekmeköy Engelsiz Yaşam Merkezi’nde ise çocuklara oyuncak dağıtan Bakan Kurum, onlarla şarkılar söyledi. 10 ila 16 Mayıs’ın Türkiye’de Engelliler Haftası olarak kutlandığını belirten Kurum, “Tüm engelli kardeşlerimizin, ailelerinin, Türkiye’nin Engelliler Haftası’nı tebrik ediyorum. Ülkemizin nüfusunun yüzde 12’si engelli kardeşlerimizden oluşuyor. Engelli kardeşlerimiz bizim gözbebeğimiz, hepsi pırıl pırıl onlarla yol yürüyoruz. Onlara engelsiz şehirler, Türkiye inşa etmek için sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde 21 yıldır hizmet ediyoruz. Çünkü onlar bizim geleceğimiz, yavrularımız işte bu anlayışla hizmetlerimizi yapıyoruz. Onlar daha iyi şartlarda eğitim görsün, daha yeşil alanlarda yaşasınlar, mahallesinde, sokağında, ilçesinde hiçbir engelle karşılaşmasınlar istiyoruz ve çalışmalarımızı yürütüyoruz” diye konuştu.

“1 MAYIS’I EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ OLARAK SİZLERİN BAYRAMI OLARAK BİZ İLAN ETTİK”

Seçim otobüsüyle Çekmeköy’de tur attıktan sonra Ömerli’deki bir fabrikayı ziyaret eden Bakan Kurum, “Emeğin, emekçinin, alın terinin, helal rızkın şehrindeyiz, İstanbul’umuzun gözbebeği Çekmeköy’ümüzdeyiz. Bizim medeniyetimiz; ülkemizi alın teriyle yükselten, kalkındıran, geliştiren, büyüten işçi kardeşlerimizin emeğini her zaman ‘kutsal’ kabul etmiştir. Öyle ki işçinin hakkını daha alın teri kurumadan veren bir inancın mensuplarıyız. Biliyoruz ki, ‘Alın teriyle ıslanan toprak, kurumaz’. Evet, biz milletimiz için inşa ettiğimiz tüm eserlerle; sizlerin alın teriyle bu toprakları yeşerttik, yeşertmeye devam ediyoruz. Bugün sizlerin emekleri, ürettiği değerler; ülkemizin savunma sanayisine, ticaretine, ihracatına, ekonomisine büyük ölçüde yön veriyor. Bu anlayışla 21 yıldır her zaman değer üreten işçi ve emekçi kardeşlerimizin yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. İşte yıllardır kimi marjinal gruplar tarafından istismar edilen 1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak sizlerin bayramı olarak biz ilan ettik. Milletimizin, işçi kardeşlerimizin huzurunu bozanların önünü biz kestik. Fabrikada çalışan işçi kardeşimizden sanayide sıcağın altında oto tamiri yapan ustamıza, evini geçindirmek için zor şartlar altında çalışan vatandaşlarımıza kadar tüm işçi kardeşlerimizin refah seviyesini yükselten irade AK Parti’nin, cumhurbaşkanımızın iradesidir. Biz hiçbir zaman durmadık. Üretim ile alın terini, sermaye ile emeği, kazanç ile hakkaniyeti hiçbir zaman birbirinden ayırmadık, ayırmıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Şov yapmaya gidersen millet de seni başının üzerinde taşımaz’

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Çekmeköy’de bulunan Erzurumlular Derneği’ni ziyaret etti. Erzurum’a yapılan yatırımlarla ilgili konuşan Kurum, “Erzurum; millî mücadelemizin kalesi, Anadolu’nun kilidi, Türkiye’nin tapusu, dirilişin şehri, direnişin sembolü Nene Hatun’un memleketidir. Eşsiz tarihi, zenginlikleriyle, bereketli topraklarıyla, çalışkan, mert insanıyla ülkemizin en kıymetli şehirlerinden biridir. Selçuklu ve Osmanlı mirası kadim şehrimiz Erzurum’a katkı sağlamak, dadaşların alın teri dökerek yazdığı tarihe destek olmak için büyük gayret içerisindeyiz. Erzurum’umuza, Erzurum’un yiğit insanlarına hizmet etmekten onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz, şeref duyuyoruz. Eser verdik, sizlerin dualarını, desteklerini aldık. Erzurum da her zaman büyük ve güçlü Türkiye yürüyüşümüzde yanımızda oldu, ‘Cumhur İttifakı’ dedi, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın en güçlü destekçisi oldu. Bugün siz kıymetli Erzurumlu kardeşlerimizle birlikte, bu aziz şehri tarihiyle, kültürüyle, kimliğiyle geleceğe taşıyoruz. Bu anlamda Erzurum’a son 21 yılda 45 milyar lirayı aşkın dev yatırımlar kazandırdık. Sadece bakanlık olarak; Erzurum’da sosyal konuttan kentsel dönüşüme, millet bahçelerinden altyapı yatırımlarına kadar toplam 10 milyar liralık yatırım gerçekleştirdik. Erzurum’da TOKİ’miz de harıl harıl çalışıyor. Tam 10 bin konutu sosyal donatılarıyla beraber tamamladık, Erzurumlu kardeşlerimize teslim ettik” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZ BİZDEN NE İSTERSE ONU YAPIYORUZ”

Bakan Kurum, “Erzurum’a yeni bir tarih, kültür ve yeşil aksı kazandırdık. Kale etrafındaki millet bahçesini Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami ve Narmanlı Camisinden Hacı Cuma’ya kadar birleştirerek; yeşili ve tarihi buluşturduk. Bu aksın çevresindeki görüntü kirliliğini de tamamen ortadan kaldırdık. Erzurumlu kardeşlerimiz tarihi kent meydanına yeniden kavuşurken; buraya gelen her misafirimiz, büyük bir meydandan başlayarak adeta bir tarih ve kültür yolculuğuna çıkacak. Yine Erzurumluların yaşam kalitesini artıracak, şehrin hemen hemen her yerinde 12 millet bahçesi projemize hızla devam ediyoruz. Elhamdülillah tüm bu projelerle; Erzurum’un çevresini, doğasını koruyor, evlerini, dükkânlarını yeniliyor; ekonomisine, istihdamına katkı sunuyoruz. Çünkü biz, milletimiz bizden ne isterse onu yapıyor, milletimizin ne zaman yanında olmamız gerekiyorsa yanlarında soluk alıyoruz” diye konuştu.

“OLAYLARI TASVİP ETMİYORUZ”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yapılan taşlı saldırıyla ilgili konuşan Bakan Kurum, “Her türlü ikbal kaygısıyla İstanbul dışında bütün şehirlere gitmeye çalışanlar muhakkak ki Erzurum’un değerini, kıymetini bilemezler. Geçtiğimiz günlerde Erzurum’da yaşanılan bir hadise oldu. Bu hadise sonrasında da valimizi, belediye başkanımızı, Erzurumlu kardeşlerimizi suçlayan ifadeler gördük. Sen eğer Erzurum’un ağırlığını bilmezsen, milli mücadele şehrinin değerini, kıymetini bilmeyip oraya şov yapmaya gelirsen millet de seni başının üstünde taşımaz. En önemlisi de bunu Erzurum’a mal etmeye çalışıyorsunuz. Biz bu olayları tasvip etmiyoruz, doğru da bulmuyoruz. Kim olursa olsun kesinlikle böyle bir provakasyon Erzurum’un güzel insanlarına mal edilemez. Erzurum her zaman duruşuyla örnek olmuştur. Ama siz gidip Erzurum’da şov yapmaya çalışırsanız, size gösterilen yer dışında başka işlerle uğraşırsanız, işin sonunda da Erzurumluyu itham ederseniz Erzurumlu da size 14 Mayıs’ta gereken cevabı verir” diye konuştu.

Bakan Kurum: Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi İstanbul'un yeşil koridoru olacak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRBakan Kurum: Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi İstanbul’un yeşil koridoru olacakHaberi Görüntüle

 ‘İstanbul’da riskli yapı bırakmayacağız’

Miting öncesi sahneye çıkan Uğur Işılak, AK Parti için hazırladığı seçim şarkılarını seslendirdi. Yavuztürk Mahallesi’ndeki mitingde konuşan Bakan Kurum, “Biz bu aziz şehre, bu güzel şehrin güzel insanlarına her daim aşkla hizmet ettik. Şehirlerin şahı, şehirlerin sultanı İstanbul’umuza hizmet etmek bizim için her zaman büyük bir şeref, büyük bir onur, büyük bir gurur olmuştur. 21 yılda bu kutlu şehri dev eserlerle, büyük hizmetlerle taçlandırdık. ‘Türkiye’nin Her Yerinde Kentsel Dönüşüm’ dedik ve İstanbul’da 700 bin konutumuzu dönüştürdük. Tabi ki İstanbul’a kazandırdığımız eserleri hiçbir zaman yeterli görmedik. Şimdi ‘güvenli konutlar, huzurlu yuvalar’ diyoruz. ‘İstanbul’da 1 buçuk milyon konutluk yüzyılın dönüşümü’, ‘yarısı bizden, yarısı devletten’ diyoruz. 500 bini Avrupa yakasında, 500 bini Anadolu yakasında, 500 bini yerinde; toplam 1 buçuk milyon yeni konut yaparak İstanbul’da bulunan tüm riskli yapıları dönüştürüyoruz. Dönüştüreceğimiz konutların maliyetinin yarısını devlet olarak biz karşılıyoruz. Bugün itibariyle İstanbul’umuzda yüzyılın dönüşümünde başvuru sayımız ne biliyor musunuz? Tam 640 bin bağımsız bölüm için başvuru yapıldı. Üsküdarlı kardeşlerimiz de bu kampanyamıza teveccüh gösteriyor. Sizlere, Üsküdarlı kardeşlerimize geleceğimizin teminatı olan gençlerimize sözümüzdür. Bu şehirde hiçbir vatandaşımız güvensiz yapılarda oturmayacak. Bu şehrin hangi ilçesinde, hangi sokağında, hangi caddesinde olursa olsun tek bir riskli yapı dahi bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN HIZINI KESEN HİSSELİ PARSEL SORUNUNU DA ÇÖZÜYORUZ”

Bakan Kurum, “Üsküdar demek güven, huzur, mutluluk demektir. Buraya her gelişimizde, mutlu olduk. Bizlere gönlünüzü açtınız, misafir ettiniz. Bizleri muhabbetle kucakladınız.

Biz de sayın cumhurbaşkanımızın komşularına, siz kıymetli Üsküdarlı kardeşlerimize hizmet etmekten, her zaman onur duyduk, 2016 yılında Üsküdar’ımızın 16 Boğaz mahallesini kapsayan alanda imar planı tadilatlarını yaptık. Vatandaşlarımızın imar ve tapu sorunlarını çözdük. Yavuztürk ve Bahçelievler mahallelerinde yaşanan mülkiyet problemlerini çözdük. Vatandaşlarımıza tapularını teslim ettik. Şu an kentsel dönüşümün hızını kesen hisseli parsel sorununu da çözüyoruz. Çok hissedarlı, büyük yüz ölçüme sahip parselleri küçültüyoruz. Bu kapsamda Yarısı Bizden Kampanyası’na dahil ettiğimiz Raskent ve Kayıkent Yapı Kooperatiflerini de dönüştürüyoruz” ifadelerini kullandı.

“VALİDEBAĞ KORUMUZU MİLLET BAHÇESİ OLARAK SİZLERİN HİZMETİNE SUNUYORUZ”

Bakan Kurum, “Mehmet Akif’ten Ferah’a, Cumhuriyet Kirazlıtepe’ye, Sultantepe’den Beylerbeyi’ne kadar Üsküdar’ımızın tüm mahallelerine hizmet ettik, eser verdik. Sizlerin dualarını aldık, desteklerini aldık. Üsküdar’ımızda Çamlıca Cami çevresinde Kirazlıtepe ve Ferah mahallelerinde TOKİ’mizle 3 etapta kentsel dönüşüm projesi yürütüyoruz. Sosyal donatılarıyla beraber tam bin 873 güvenli, afetlere karşı dirençli konut inşa ediyoruz. Mehmet Akif Ersoy Mahallemizde Emlak Konut’umuzla 2 etapta bin 122 yeni konut, 37 yeni iş yerleri inşa ediyoruz. Bulgurlu Altınköy’de Emlak Konutumuzla birlikte bir kentsel dönüşüm projesi yürütüyoruz. Libadiye’mize yarı olimpik havuz, kapalı otopark ve pazaryeri kazandırıyoruz. Validebağ Korumuzu doğal yapısını koruyarak millet bahçesi olarak sizlerin hizmetine sunuyoruz. Kandilli ve Çengölköy’ümüze bir çocuk köyü ve millet bahçesi yapıyoruz. Biz; Üsküdarlı kardeşlerimize söz veriyoruz, sizlere söz veriyoruz, Üsküdar’ımızı çok daha parlak bir geleceğe hazırlayacağız. En güzel yatırımları yapacağız” diye konuştu.

Bakan Kurum: İstanbul'da riskli yapı bırakmayacağız

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRBakan Kurum: İstanbul’da riskli yapı bırakmayacağızHaberi Görüntüle

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: